Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
11°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
12°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Koncert Glasbeni zadetek – zadetek v polno


ŠPORT, KULTURA

| |
14.12.2014      21:08
A A

Koncert Glasbeni zadetek – zadetek v polno


V Lokavcu smo v soboto, 29. novembra, pripravili prvi koncert v podporo razvoja ženskega nogometa na Zgornjevipavskem – polna dvorana Edmunda Čibeja je gotovo dokaz za to, da gresta ljubezen do glasbe in športa odlično skupaj.


Foto: Matej Kompara
Foto: Matej Kompara
Deli:

Ženski nogomet ima na Zgornjevipavskem zelo kratko zgodovino. Tako rekoč v dveh letih je iz skupine deklet, ki je leta 2012 začela s treningi v okviru ŠD Slano blato Lokavec, zrasla dejavnost, ki pomembno soustvarja športni vsakdan v Ajdovščini in v svojih vrstah združuje že več kot 50 deklic in deklet. Lani so pod okriljem Nogometne šole Ajdovščina v prvi slovenski ligi zaigrala dekleta, stara do 17 let, letos pa so se jim pridružile tudi članice. Kar pa je za prihodnost te igre z žogo pri nas najpomembneje – jeseni so se z njo začele spoznavati tudi deklice, mlajše od 13 let.

S čisto vsem na tem svetu pa je enako – začetki so najtežji. A kakor je to res, velja po drugi strani tudi to, da so vse težave premagljive. Zato smo se pri ženskem nogometu odločili, da svojo ljubezen do nogometa združimo z glasbo in pripravimo koncert, z izkupičkom katerega bi vsaj deloma finančno razbremenili starše nogometašic, saj igrati v prvi ligi ni prav poceni.  

Na koncertu, ki sta ga sproščeno povezovala dva prekaljena ajdovska nogometaša Deni Stibilj in Erik Kalin, so svoj glasbeni talent pokazale tudi nekatere nogometašice, nastopili pa so mnogi gosti, med njimi tudi Vili Resnik, ki je seveda zapel svojo znamenito 'Na fuzbal me pust' ter nam poleg venčka uspešnic predstavil še pesem Svet je lep – z nove zgoščenke, ki je izšla prav v teh dneh.

Koncert je v vseh pogledih lepo uspel, kar pa seveda ne bi bilo mogoče najprej brez vseh nastopajočih, brez vseh tistih, ki so nas podprli z nakupom vstopnice, vseh posameznikov, ki so na številne načine pomagali pri izvedbi koncerta, ter ustanov, ki so nam priskočile na pomoč: Krajevne skupnosti Lokavec, Škofijske gimnazije Vipava in Združenja Sazas. Vsem res iskrena hvala. Ob različnih pozitivnih odzivih in spodbudah pa nam je najtopleje ob misli, da znamo v naši dolini stopiti skupaj, v dobrem in slabem, in tudi v zavedanju, kako pomemben je šport za celostni razvoj naših otrok in naše mladine.

BPK, foto Matej Kompara
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.