Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
12°C | 16°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 17°C
petek, 28.04.2017
12°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Izabeli Križaj priznanje Društva Nogometna ......


ŠPORT

| |
29.05.2016      17:14
A A

Izabeli Križaj priznanje Društva Nogometna šola Ajdovščina


Konec maja je v Ajdovščini tradicionalno v znamenju Mednarodnega nogometnega turtnirja mesta Ajdovščina. Prav tako tradicionalno DNŠ Ajdovščina zadnji dan turnirja s priznenjem "ajdovsko srce" nagradi enega izmed mladih nogometašev, ki je bil v minulem letu najboljši ambasador ajdovskega mladinskega nogometa in pripadnosti klubu. Letos je to priznanje prvič pripadlo dekletu, 16-letni Izabeli Križaj iz Podnanosa.


Deli:
Ob nagradi, ki ji jo je podelil vodja ajdovskega mladinskega nogometnega pogona, Uroš Pintar, je Iza, kot jo kličejo njene soigralke, povedala nekaj misli o svojih začetnih in trenutnih nogometnih izkušnjah, pa tudi o tem, kaj ji nagrada pomeni.
"Nogomet sem začela trenirati pri desetih letih pri Nogometnem klubu Vipava in igrala za selekcijo U10 kot edina punca. Za nogomet me je navdušil mlajši brat in tako sem pri fantih igrala vse do 14. leta. Nato se je v Ajdovščini ustanovila nogometna šola za dekleta. Nepričakovano se je prvega treninga udeležilo zelo veliko punc in njihovo število se je čedalje večalo. Od takrat zastopam barve Ajdovščine v selekciji DU17 v prvi slovenski ligi. 
Trenutno zaključujem prvi letnik nogometnega oddelka Gimnazije Šiška v Ljubljani. Bivam v dijaškem domu skupaj z drugimi nogometašicami iz cele Slovenije. Šola nam omogoča kvalitetne treninge s trenerkami iz NZS ter hkrati usklajevanje šole glede na reprezentančne odsotnosti. Prav tako sem že od U15 članica slovenske reprezentance. V ekipi se zelo dobro razumemo in to se potem pokaže tudi na igrišču. Za sabo imamo že veliko skupnih treningov in osvojenih turnirjev. Trenutno pa se pripravljamo na kvalifikacije za EP, ki bodo oktobra potekale v Litvi. Priznanje, ki sem ga prejela od kluba mi pomeni veliko. Daje mi še dodatno motivacijo in hvaležna sem vsem soigralkam, saj brez njih priznanja ne bi prejela. Zahvala tudi trenerju, pomočniku trenerja in vsem, ki me na tej poti podpirajo."
V DNŠ Ajdovščina Izabeli iskreno čestitamo ter ji želimo še veliko nogometnih uspehov, trenutkov zadovoljstva ob izjemnih preigravanjih in da je nikoli ne zapusti iskrica, ki jo žene na nogometne zelenice.

Bojana P. Kompara

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.