Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
7°C | 15°C
torek, 25.04.2017
10°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Gimnastika in narava sta rdeča nit ......


ŠPORT

| |
27.08.2016      20:23
A A

Gimnastika in narava sta rdeča nit Migetalnice


Več kot 100 let že mineva od prvih poizkusov organizirane športne vadbe tako imenovanih sokolskih in orlovskih društev na ajdovskem in vipavskem. Gimnastika, kot osnovno sredstvo doseganja višjega nivoja zaznavanja svojega telesa, je bila že takrat rdeča nit gibalnih ur, ki so se jih udeleževali mladeniči in mladenke iz naših krajev.


Deli:

Ker od spominov ne moremo živeti bomo s pomočjo regijske pisarne Gimnastične zveze Slovenije v Ajdovščini letos ponudili Gimnastiko za vse, dvakrat tedensko športno udejstvovanje namenjeno otrokom v starosti od 5. do 9. leta in program Gimko namenjen otrokom od 1. razreda do 3. razreda OŠ, ki bi radi enkrat tedensko spoznavali lažje telovadne prvine v gimnastiki. Izvajal se bo v mali telovadnici ZŠ Ajdovščina in v telovadnicah v okoliških krajih.

Ohranjamo tudi svoj osnovni program Migetalnica za predšolske otroke, katerega glavni namen je spodbujanje športnega načina življenja. V njem s pomočjo osnovne motorike, naravnih oblik gibanja in elementarnih igric  vplivamo na celoten razvoj otroka. Najmlajši otroci stari od 2. do 3. let so na vadbi skupaj s svojimi starši, starejši 4. in 5. letniki pa pod vodstvom strokovno usposobljenih vaditeljev vadijo sami. Program se bo izvajal v mali telovadnici ZŠ Ajdovščina in telovadnici PŠ Skrilje.  

Umazane tace je program, ki je luč sveta uzrl lansko jesen. Namenjen je otrokom starosti 4 – 8 let, ki bi radi en dan v tednu preživeli v naravnem okolju Pal in pod vznožjem Škola. S športnim pedagogom se bodo otroci gibali po naravnih terenih in se igrali z naravnimi materiali. Z učenjem naravnega giba, plezanjem po skalah in drevesih, spuščanjem po travnikih in preskakovanju vodnih preprek, bodo premikali meje svojih sposobnosti in se učili zaupanja v samega sebe. Ob prebivanju časa s sovrstniki pa bodo krepili že skoraj pozabljeni skupinski duh in postali pleme »Varuhov narave«, ki se bodo naučili sobivanja z naravo in njenimi zakoni.     

Zainteresirani se za več informaciji obrnite na naš e-poštni nabiralnik migetalnica@gmail.com ali pa nam sledite na www.facebook.com/migetalnica. Vabljeni!

MV
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.