Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
14°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 19°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Dihajo za ovratnik Olimpiji in Krki


ŠPORT

| |
15.11.2012      12:21
A A

Dihajo za ovratnik Olimpiji in Krki


V soboto, 27. oktobra, se je v telovadnici OŠ Šturje odvijal polfinalni košarkarski turnir ekip U - 12 skupine Zahod za razvrstitev od 1.- 8. mesta v Sloveniji.


Ekipa U - 12 je dosegla največji dosežek podmladka ajdovske košarke
Ekipa U - 12 je dosegla največji dosežek podmladka ajdovske košarke
Deli:

Sodelovale so ekipe KK Grosuplje A iz Grosuplja, KK Union Olimpija A iz Ljubljane, KK Hidria iz Idrije in gostitelji KK Marc Ajdovščina A iz Ajdovščine. V prvi tekmi je ekipa iz Grosuplja premagala domače moštvo, v drugi tekmi pa so Ljubljančani premagali Idrijce.  V izenačenih in izjemno zanimivih tekmah so igralci pokazali veliko košarkarskega znanja, ekipi KK Grosuplja in KK Union Olimpije pa sta se uvrstili na finalni turnir najboljših štirih ekip v Sloveniji.

Mladi košarkarji iz Ajdovščine Jakob Rupnik, Gašper Bolčina, Aleks Škvarč, Timotej Močnik, Jakob Kočevar, Aleksander Mihelj, Kevin Čučilovič, Gregor Brecelj (na fotografiji z leve v zgornji vrsti s trenerjema Gregorjem Zagorcem in Janom Zavrtanikom desno) ter Izak Črv, Rok Zabukovec, Nino Pahor, Jakob Črv, Samo Fučka in Jan Brecelj (čepijo) so na turnirju, z zmago nad vrstniki iz Idrije, osvojili 3. mesto in končno 5. mesto v državi, med skoraj 100 nastopajočimi v državnem prvenstvu v letošnji sezoni, kar je največji dosežek podmladka ajdovske košarke v zgodovini kluba. Igralcem letnika 2000 in trenerjema Janu Zavrtaniku in Gregorju Zagorcu iskrene čestitke!  

Jan Zavrtanik, trener ekipe: »Z letošnjo sezono smo vsi v klubu več kot zadovoljni. Uvrstitev na 5. mesto v Sloveniji je velika stvar in vsem nam je v ponos, da lahko delimo najvišje pozicije v državnem prvenstvu s klubi, kot sta ljubljanska Union Olimpija in novomeška Krka ter z ostalimi najboljšimi klubi pri delu z mladimi košarkarji v naši državi. Iskrene čestitke vsem igralcem, ki vsakodnevno vlagajo ogromno truda in so ta rezultat zaslužili. Verjamem, da bodo v bodoče delali še bolj trdo in iz sezone v sezono redno dokazovali, da dejansko sodijo v sam vrh v svoji generaciji na slovenskem področju. Zahvala tudi vsem staršem igralcev, ki nam stojijo ob strani in se vedno lahko zanesemo na njihovo pomoč, ko jo potrebujemo.«

Saša Brecelj

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.