Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
2°C | 6°C
petek, 20.01.2017
-2°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-5°C | 11°C
nedelja, 22.01.2017
-3°C | 11°C
ponedeljek, 23.01.2017
-2°C | 12°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Čez vodo, blato in ovire...


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
31.08.2016      16:51
A A

Čez vodo, blato in ovire...


Drugi WOTR oziroma Wajdušna Obstacle Trail Run je potekal 27. avgusta 2016 v Ajdovščini, kjer se je približno 400 udeležencev pomerilo samo s seboj.


Foto: Miha Bratina
Foto: Miha Bratina
Deli:

To je tek čez ovire po naravi in po mestu Ajdovščina. Udeleženci teka so se morali preizkusiti na 9,5 km dolgi progi, katero je popestrila ne samo razgibana Vipavska dolina, temveč tudi marsikatera zanimiva ovira. Le-te so vključevale pregrade, cevi, mreže, vrvi, avtomobilske gume, bale sena, blatno ''kopel'', tobogan, znani mrzli Hubelj, tarzan, itd.

Start teka čez ovire je bil v športnem parku Pale. Od tu so se podali po rimski poti na vrh Stare babe, čez skalne police in vse do izvira Hublja. Po nekaj metrih spusta, so prečkali strugo Hubelj, in sicer na bolj znanih ''Jezercih'', od koder jih je pot vodila v čudovit ambient starih dimnikov, v ajdovske fužine. Od tu so se spustili po naravoslovni učni poti, ki ji je sledil vzpon na Škol po suhem travniku do centra Ajdovščine in starega rimskega obzidja, kjer so morali zopet prečkati Hubelj, ampak tokrat čez vrvno lestev. Za tem je sledil še ''finiš'' ob navijanju gledalcev po Vilharjevi ulici nazaj v športni park Pale, kjer je vsak udeleženec prejel spominsko medaljo za uspešno prestalo preizkušnjo. Seveda pa tisti, ki niso bili dovolj fizično pripravljeni, so lahko kakšno oviro spustili, saj konec koncev WOTR ni bitka s časom, ampak s samim seboj. Pomembno je bilo druženje in zabava, kot tudi sodelovanje in prijateljstvo.

Poleg tega je bila zaželjena tudi izvirnost in kreativnost posameznikov in posameznih skupin. Najboljše so nagradili.

Pred začetkom WOTR-a so si lahko udeleženci in njihovi spremljevalci, kot tudi ostali obiskovalci ogledali tržnico, kjer so predstavljali razstavljavci svoje izdelke. Po teku pa so svoje želodčke podkrepili z odlično vipavsko joto ob klepetu z ostalimi udeleženci in tako lažje počakali na zaključni koncert.

SK




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.