Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči bodo padavine prehodno nekoliko oslabele in se proti jutru od zahoda znova krepile.
9°C | 12°C
sobota, 22.10.2016
2°C | 16°C
nedelja, 23.10.2016
6°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 20.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Baletke z zlatom iz Lendave


ŠPORT, KULTURA

| |
16.02.2016      14:58
A A

Baletke z zlatom iz Lendave


Društvo baletnih umetnikov Slovenije je v Lendavi organiziralo slovensko baletno tekmovanje TUTU, ki se je odvijalo od 10. do 12. februarja v tamkajšnji koncertni dvorani. Ajdovske baletke so se odrezale imenitno, saj so osvojile zlato medaljo v skupinskem nastopu, Teja Sever pa tudi posamično.


Deli:

Prvega tekmovanja pod novim imenom so se lahko udeležili učenci baletnih šol z osnovnim programom, baletnih šol z razširjenim oz. obširnejšim programom, dijaki srednjih baletnih šol, učenci zasebnih baletnih šol in društev, slovenski plesalci, ki se šolajo na baletnih institucijah izven Slovenije, slovenski profesionalni baletni plesalci in tujci, zaposleni v slovenskih gledališčih. Tekmovali so dvokrožno v različnih kategorijah, posamično in v skupinah.

Tekmovanja so se udeležile tudi članice ajdovskega plesno gledališkega društva Primabalerina v sodelovanju z Glasbeno šolo Nova Gorica in učenka Glasbene šole Vinka Vodopivca Ajdovščina. Pod vodstvom baletnega pedagoga in mojstra baletne umetnosti Sergeja Semenjuka ter baletne pedagoginje Svetlane Petrovič so tekmovalke v Lendavi naravnost blestele. Ema Gashi, Agnieszka Kobylinska, Marta Kobylinska, Kaja Vidič, Teja Sever in Maja Sever Semenjuk so s skupinsko točko Polka v prvem krogu in Španski ples v drugem krogu osvojile prvo mesto in zlato medaljo. Petčlanska žirija iz tujine (Gabriele Haslinger, Emina Minka Kamberović, Judit Muranyi, Eriberto Verardi in Valentin Bartes) je Španski ples razglasila za najboljšo koreografijo in učitelju Sergeju Semenjuku podelila posebno nagrado.
Drugo zlato medaljo je pridobila tekmovalka Teja Sever v solo kategoriji. Teja je kot učenka Glasbene šole Vinka Vodopivca Ajdovščina s solo točko osvojila prvo mesto in zlato medaljo v kategoriji od 12 do 14 let. Prva je bila že po prvem krogu s plesom Rdeča kapica, vodilno mesto pa je s Polko ohranila tudi po drugem krogu. Še več, njen seštevek točk jo je uvrstil na skupno tretje mesto med vsemi tekmovalci. 

Teja je doma iz Črnič, krajani pa so nadvse ponosni na njene dosežke. V imenu krajevne skupnosti je mladi šampionki čestitala predsednica Bruna Kastelic.

Baletke so tekmovanje končale s svečanim baletnim koncertom, kjer so nastopili vsi nagrajenci tekmovanja.

eg

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 178
Izšla: 02.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
22.09.2016 | Umetnost
Veno Pilon, začetki. Ob 120. obletnici rojstva Vena Pilona
22.10.2016 | Družabni dogodki
JAZZ VEČER
24.10.201 | Tečaji in delavnice
Zdravilec Maksim Osipov ponovno v Novi Gorici
25.10.2016 | Tečaji in delavnice
PROGRAM EXCEL ZA OSNOVNO VODENJE FINANC
26.10.2016 | Tečaji in delavnice
UPORABA SOCIALNIH OMREŽIJ ZA DELO IN PROSTI ČAS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.