Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
4°C | 20°C
torek, 01.05.2017
6°C | 20°C
sreda, 02.05.2017
10°C | 18°C
četrtek, 03.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Baletke z zlatom iz Lendave


ŠPORT, KULTURA

| |
16.02.2016      14:58
A A

Baletke z zlatom iz Lendave


Društvo baletnih umetnikov Slovenije je v Lendavi organiziralo slovensko baletno tekmovanje TUTU, ki se je odvijalo od 10. do 12. februarja v tamkajšnji koncertni dvorani. Ajdovske baletke so se odrezale imenitno, saj so osvojile zlato medaljo v skupinskem nastopu, Teja Sever pa tudi posamično.


Deli:

Prvega tekmovanja pod novim imenom so se lahko udeležili učenci baletnih šol z osnovnim programom, baletnih šol z razširjenim oz. obširnejšim programom, dijaki srednjih baletnih šol, učenci zasebnih baletnih šol in društev, slovenski plesalci, ki se šolajo na baletnih institucijah izven Slovenije, slovenski profesionalni baletni plesalci in tujci, zaposleni v slovenskih gledališčih. Tekmovali so dvokrožno v različnih kategorijah, posamično in v skupinah.

Tekmovanja so se udeležile tudi članice ajdovskega plesno gledališkega društva Primabalerina v sodelovanju z Glasbeno šolo Nova Gorica in učenka Glasbene šole Vinka Vodopivca Ajdovščina. Pod vodstvom baletnega pedagoga in mojstra baletne umetnosti Sergeja Semenjuka ter baletne pedagoginje Svetlane Petrovič so tekmovalke v Lendavi naravnost blestele. Ema Gashi, Agnieszka Kobylinska, Marta Kobylinska, Kaja Vidič, Teja Sever in Maja Sever Semenjuk so s skupinsko točko Polka v prvem krogu in Španski ples v drugem krogu osvojile prvo mesto in zlato medaljo. Petčlanska žirija iz tujine (Gabriele Haslinger, Emina Minka Kamberović, Judit Muranyi, Eriberto Verardi in Valentin Bartes) je Španski ples razglasila za najboljšo koreografijo in učitelju Sergeju Semenjuku podelila posebno nagrado.
Drugo zlato medaljo je pridobila tekmovalka Teja Sever v solo kategoriji. Teja je kot učenka Glasbene šole Vinka Vodopivca Ajdovščina s solo točko osvojila prvo mesto in zlato medaljo v kategoriji od 12 do 14 let. Prva je bila že po prvem krogu s plesom Rdeča kapica, vodilno mesto pa je s Polko ohranila tudi po drugem krogu. Še več, njen seštevek točk jo je uvrstil na skupno tretje mesto med vsemi tekmovalci. 

Teja je doma iz Črnič, krajani pa so nadvse ponosni na njene dosežke. V imenu krajevne skupnosti je mladi šampionki čestitala predsednica Bruna Kastelic.

Baletke so tekmovanje končale s svečanim baletnim koncertom, kjer so nastopili vsi nagrajenci tekmovanja.

eg
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine

Bodite prvi pri oddaji mnenja.