Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

pretežno oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno, nekaj sonca bo predvsem na severovzhodu države. Zjutraj bo ponekod megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 5, na Primorskem do 10 stopinj C.
-1°C | 10°C
nedelja, 04.12.2016
-1°C | 11°C
ponedeljek, 05.12.2016
-1°C | 12°C
torek, 06.12.2016
-3°C | 11°C
sreda, 07.12.2016
0°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
10°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Ajdovske nogometašice v prvi slovenski ......


ŠPORT

| |
15.09.2013      18:01
A A

Ajdovske nogometašice v prvi slovenski mladinski ligi


V Ajdovščino se vrača prva nogometna liga – po zaslugi deklet, ki že nekaj časa trenirajo v Lokavcu. Skupaj z nekaterimi ambicioznimi dekleti iz severnoprimorske regije bodo v letošnji sezoni pod okriljem Nogometne šole Ajdovščina nastopale v dekliški ligi do 17 let (D-U17).


Deli:

Te besede vodje NŠA Andija Mamiča smo lahko prebrali na spletni strani ajdovske nogometne šole še pred koncem poletnih počitnic. Od takrat so dekleta odigrala že več tekem in na domače igrišče na Policah privabile mnogo radovednih nogometnih navdušencev. Po mnenju vodje nogometne šole so »punce krstno sezono v slovenski ligi pričele z realnimi pričakovanji, vendar so že v uvodnih dveh krogih napovedale, da bodo večini ekip predstavljale trd oreh. Predvsem navdušuje njihova volja do dela in igranja, hkrati pa se v zelo kratkem času njihovega aktivnega treniranja kaže nogometni potencial, kateremu bomo nedvomno priča v prihodnjih sezonah. Osvežitev za ajdovski nogomet se vsekakor splača obiskati na tekmah, ki so objavljene tudi na spletnih straneh NZS.«

In res se prvi uspehi že kažejo, saj so dekleta na domači tekmi četrtega kroga s 3 : 1 ugnale Krko iz Novega mesta in s tem potrdile besede vodje NŠA.

Vodenje dekliške ekipe je NŠA zaupala trenerju Luku Kompari, ki je pred poldrugim letom s treningi dekliškega nogometa začel v okviru ŠD Slano blato Lokavec, in pomočniku trenerja Janiju Petrovčiču. O odločitvi za sodelovanje v slovenski ligi pa je trener povedal: »Od ideje do udejanjenja včasih vodi zelo kratka pot. Zamisel o ustanovitvi dekliške ekipe v okviru programa NŠA je resda prisotna že dalj časa, dejanska pobuda za nastanek selekcije pa je prišla šele sredi letošnjega avgusta, zaradi česar se je vse skupaj odvilo nenavadno hitro. Čeprav smo s pripravami na novo sezono, vključno z registracijami igralk, zdravniškimi pregledi in predvsem treningi, pričeli zgolj slaba dva tedna pred začetkom prvenstva, pa nam je z veliko mero angažiranosti vseeno uspelo izpolniti vse potrebne administrativne zahteve NZS in zbrati dovolj igralk za prvi del tekmovalnega leta. Seveda se pozen začetek priprav nekoliko pozna tako na sami pripravljenosti igralk, kot tudi na njihovem številu; v prvem delu sezone 13/14 je tako v ekipi NŠA D-U17 registriranih 19 igralk, starih od 13 do 17 let, upamo pa, da se nam bo med letom na treningih pridružila še kakšna novinka.
Dejstvo je, da smo se znašli v zelo nenavadnem položaju. Večina deklet se je namreč z nogometom seznanila šele v zadnjih nekaj letih, kar seveda pomeni, da je njihova 'podlaga' močno drugačna od podlage igralcev, ki z aktivno vadbo nogometa pričnejo v zgodnjih šolskih letih. Po drugi strani pa je v ekipi moč opaziti tudi talent in velik potencial, ki ju volja do dela in izjemen ekipni duh iz treninga v trening in iz tekme v tekmo vabita na dan. Tudi zaradi tega je delo z dekleti vedno zanimivo, saj novih idej o načinu pristopa k treningom in prilagajanja znanju večine, hkrati pa karakternim 'presenečenjem' posameznic ne sme nikoli zmanjkati.«

Seveda dekletom in trenerjema želimo uspešno debitantsko sezono, predvsem pa, da bi  tudi v prihodnje ohranili po eni strani borbenost, po drugi strani pa izjemno sproščen pristop, ki kaže, kako zelo uživajo v nogometni igri.


bpk


 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
08.12.2016 | Umetnost
Enej Gala, "Spotikalci"
08.12.2016 | Ostalo
Drugi adventni večer 2016
03.12.2016 | Umetnost
Ta veseli dan kulture v Pilonovi galeriji Ajdovščina
03.12.2016 | Družabni dogodki
Velik Miklavžev koncert: Demolition group, Elvis Jackson in MI2
08.12.2016 | Umetnost
Enej Gala, "Spotikalci"
08.12.2016 | Ostalo
Drugi adventni večer 2016
10.12.201 | Šole in vrtci
DAN ODPRTIH VRAT 2016

Bodite prvi pri oddaji mnenja.