8. Kamenjski kros

ŠPORT, LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA

| |
24.02.2014      18:54

Kros, ki je bil napovedan za 19. januarja, smo morali zaradi dežja in ogromno vode na progi preložiti. Novi datum, 16. februar, je bil pravi. Proga je bila še vedno blatna, spolzka in zelo težka, a je sonce, ki je tisto nedeljo posijalo, pregnalo vso slabo voljo.

Prijavljenih tekačev je bilo manj kot prejšnja leta. Pomerili so se v desetih kategorijah, na različno dolgih progah. Razgibana proga, speljana po travnikih, se je začela pri znamenitem vaškem hrastu, kjer je bila na koncu tudi podelitev medalj in praktičnih nagrad najboljšim.

Najmlajša udeleženka krosa, Lea Kranjc, letnik 2009, je 300. metrsko progo pretekla v času 1:38, najmlajši med dečki, Matevž Maver pa je za isto razdaljo porabil 1:19.

Na najdaljši progi, dolgi 8000 m, je bil najhitrejši Marko Tratnik s časom 30:53, drugo mesto je zasedel Nejc Lokar s časom 31:12, tretji pa je bil Tomaž Ferjančič (vsi ŠD Nanos Podnanos) s časom 31:49.

Ostali zmagovalci po kategorijah so bili: Miša Sardoč, Tomi Bajc, Julija Dezgiusto Kuzmin, Andrej Skočir, Ema Rodman, Sašo Zorč, Barbi Melihen, Žiga Kravanja, Urška Arzenšek, Enej Kovač, Niki Kmetec, Petra Tratnik, Metka Kenda, Klavdij Torkar, Lucija Galuzzi, Stanko Čufer in Stanka Batagelj.

Kamenjci smo imeli tudi letos dva svoja predstavnika - Sara Valič je 500 m pretekla s časom 2:26, Viktor Čermelj pa je 6000 m pretekel s časom 35:32.

Za najbolj vztrajno tekačico, ki se vsako leto udeleži našega teka, smo letos nagradili Metko Kenda. Za svoj uspešen tek (6000 m je pretekla v času 50:00) je dobila prav poseben pokal.

Tekače je po končanem tekmovanju čakalo druženje ob čaju in drugih napitkih ter sadje in domače pecivo naših gospodinj.

Zahvaljujemo se vsem, ki so nam pomagali pri organizaciji teka, predvsem pa sponzorjem za nagrade.