Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
7°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
12°C | 18°C
torek, 25.10.2016
15°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
15°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

10. Kamenjski kros


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
21.02.2016      17:02
A A

10. Kamenjski krosDeli:

V nedeljo, 31. januarja 2016, se je v Kamnjah odvil že 10. Kamenjski kros. Kros, ki ga prireja ŠKTD Kamnje - Potoče predstavlja četrtino pokala v sklopu Pokalnih Primorskih krosov. Kot je že običaj, je tudi letošnje nedeljsko vreme bilo bolj klavrno. Napovedoval se je deževen dan, k sreči pa so nebo prekrili le gosti oblaki in tako so kapljice vode tokrat padale le s prepotenih teles tekačev in tekačic.

Na svoj račun so najprej prišli najmlajši in se na različnih dolžinah prog pomerili s svojimi sovrstniki. V posameznih kategorijah so bili z medaljami ter praktičnimi nagradami nagrajeni najboljši trije, v kar dveh kategorijah pa sta zmagi ostali doma. Miha Valič je bil najhitrejši v najmlajši konkurenci, Ema Rodman pa je zmagala med dekleti letnik 2003/04. Najhujša bitka se je že pred štartom napovedovala prav v najmočnejši konkurenci. Domačin, povratnik med tekaško elito, Uroš Vodopivec je na progi bil hudo bitko z lanskoletnim zmagovalcem Markom Tratnikom ter nadobudnim mladim gorskim tekačem Rokom Bratino. Na precej razgibani osemkilometrski progi je letos slavil prav mladi tekač iz TD Bovec, ki je ugnal izkušenejša Markota in Uroša. V najmočnejši ženski konkurenci se je zmage prepričljivo veselila Petra Tratnik, tudi že lanskoletna zmagovalka v Kamnjah. Na štartni črti v vseh kategorijah skupaj je letos stalo kar 106 tekačev in tekačic iz celotne Slovenije. Vsak posameznik je ob vpisu prejel praktično darilce, posladkal pa se je lahko s pravim pustnim krofom. Prav tako na prizorišču ni manjkalo sadja, čaja, kave ter drugih odličnih domačih dobrot, ki so jih pripravile pridne vaške gospodinje. Čeprav so organizatorji že pred pričetkom teka, prejeli iz rok vodje pokala, Mira Vogriča, »plaketo« za dosedanje delo ter s tem zaključek nekega uspešnega obdobja, je napovedovalec prisotne že povabil na 11. izvedbo krosa! Organizatorji so se javno zahvalili tudi vsem sponzorjem, ki so pripomogli k odlični izvedbi teka, tekačem za obisk ter vsem, ki so sodelovali pri pripravi in izvedbi prijetnega dogodka!

 

Besedilo: ŠKTD Kamnje-Potoče

Foto: Jure Rijavec

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.