Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v zahodni in osrednji Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, na vzhodu pa delno jasno. Ponekod na zahodu je možen občasen rahel dež. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17 stopinj C.
10°C | 16°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

10. Kamenjski kros


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
21.02.2016      17:02
A A

10. Kamenjski krosDeli:

V nedeljo, 31. januarja 2016, se je v Kamnjah odvil že 10. Kamenjski kros. Kros, ki ga prireja ŠKTD Kamnje - Potoče predstavlja četrtino pokala v sklopu Pokalnih Primorskih krosov. Kot je že običaj, je tudi letošnje nedeljsko vreme bilo bolj klavrno. Napovedoval se je deževen dan, k sreči pa so nebo prekrili le gosti oblaki in tako so kapljice vode tokrat padale le s prepotenih teles tekačev in tekačic.

Na svoj račun so najprej prišli najmlajši in se na različnih dolžinah prog pomerili s svojimi sovrstniki. V posameznih kategorijah so bili z medaljami ter praktičnimi nagradami nagrajeni najboljši trije, v kar dveh kategorijah pa sta zmagi ostali doma. Miha Valič je bil najhitrejši v najmlajši konkurenci, Ema Rodman pa je zmagala med dekleti letnik 2003/04. Najhujša bitka se je že pred štartom napovedovala prav v najmočnejši konkurenci. Domačin, povratnik med tekaško elito, Uroš Vodopivec je na progi bil hudo bitko z lanskoletnim zmagovalcem Markom Tratnikom ter nadobudnim mladim gorskim tekačem Rokom Bratino. Na precej razgibani osemkilometrski progi je letos slavil prav mladi tekač iz TD Bovec, ki je ugnal izkušenejša Markota in Uroša. V najmočnejši ženski konkurenci se je zmage prepričljivo veselila Petra Tratnik, tudi že lanskoletna zmagovalka v Kamnjah. Na štartni črti v vseh kategorijah skupaj je letos stalo kar 106 tekačev in tekačic iz celotne Slovenije. Vsak posameznik je ob vpisu prejel praktično darilce, posladkal pa se je lahko s pravim pustnim krofom. Prav tako na prizorišču ni manjkalo sadja, čaja, kave ter drugih odličnih domačih dobrot, ki so jih pripravile pridne vaške gospodinje. Čeprav so organizatorji že pred pričetkom teka, prejeli iz rok vodje pokala, Mira Vogriča, »plaketo« za dosedanje delo ter s tem zaključek nekega uspešnega obdobja, je napovedovalec prisotne že povabil na 11. izvedbo krosa! Organizatorji so se javno zahvalili tudi vsem sponzorjem, ki so pripomogli k odlični izvedbi teka, tekačem za obisk ter vsem, ki so sodelovali pri pripravi in izvedbi prijetnega dogodka!

 

Besedilo: ŠKTD Kamnje-Potoče

Foto: Jure Rijavec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.