Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo ob morju pretežno jasno. Drugod bo spremenljivo oblačno, nastale bodo krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
10°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

1. Balkan Cup Pro Tour


ŠPORT, DOGODKI

| |
23.03.2015      16:54
A A

1. Balkan Cup Pro Tour


Med 13. in 15. marcem 2015, se je v prostorih Hiše mladih v Ajdovščini odvil eden najboljših in najpomembnejših turnirjev v namiznem nogometu na naših tleh v zadnjih nekaj letih – 1. Balkan Cup Pro Tour.


Deli:

Ta izjemen mednarodni turnir je nastal kot plod sodelovanja in prijateljstva slovenske, hrvaške in srbske zveze namiznega nogometa, organiziralo pa ga je ajdovsko športno in kulturno društvo Črn plamen.

Glavna smernica Mednarodne zveze namiznega nogometa ITSF je promocija namiznega nogometa kot športa. Turnir, na katerem tekmuje 80 igralk in igralcev iz petih držav (Slovenije, Hrvaške, Srbije, Avstrije in Italije), je vsekakor pravi način, da namizni nogomet preraste sloves barske igre in postane svetovno priznana športna disciplina. Poleg tega je prav na tem turnirju potekal tudi tečaj za sodnike namiznega nogometa, zaradi katerega so Slovenija, Hrvaška in Srbija bogatejše za kar 10 novih mednarodno priznanih sodnikov.

„Veliko truda, želje in časa smo vložili, da je namizni nogomet v Sloveniji postal uradno priznana športna disciplina, vendar na Hrvaškem in v Srbiji, pa tudi na svetovni ravni temu žal še ni tako. Prav zato je naše sodelovanje preko takšnih turnirjev izjemnega pomena za izpolnitev naših ciljev. “

Rok Slokar, predsednik Zveze namiznega nogometa Slovenije ZNNS

Že samo ime turnirja nam sporoča, da gre šele za začetek nečesa večjega, to je združenja držav bivše Jugoslavije, da bi preko projekta Balkan Cup, serije treh mednarodnih turnirjev (prvi je bil organiziran v Sloveniji, drugi bo junija na Hrvaškem, tretji pa septembra v Srbiji), priredile svetovno prepoznaven dogodek.

„Sedem let po prvem turnirju v Srbiji, po deset tisočih prevoženih kilometrih, tisočih novih prijateljstvih, pomembnih zmagah in žalostnih porazih, je bila srbska zveza namiznega nogometa (FSNS) končno sprejeta v Mednarodno zvezo ITSF, k čemur so zelo pripomogli tudi Balkan Cup ter sodelovanje hrvaške, slovenske in srbske zveze. “

Miloš Đorđević, predsednik srbske zveze namiznega nogometa FSNS

3 dni, 10 disciplin, 5 držav, 8 namiznonogometnih miz, 3 državne reprezentance in dve zgodovinski prelomnici!

1) Reprezentance Slovenije, Hrvaške in Srbije so med seboj prvič tekmovale na profesionalnih, svetovno priznanih mizah Roberto Sport, kjer je slavila Slovenija, drugouvrščena je bila Hrvaška, tretjeuvrščena pa Srbija.

2) Prvič v zgodovini je uvrstitev v disciplini Speedball štela tudi za točke mednarodne ITSF lestvice.

„Socializacija mladih, sprejemanje etičnih vrednot preko športa in doseganje pomembnih rezultatov na velikih tekmovanjih so eni izmed najpomembnejših ciljev naše zveze. Ker reprezentančno tekmovanje vse to združuje in pooseblja, z veliko časti in ponosa branimo barve naše države.“ 

Antonio Novački, predsednik hrvaške zveze HSNS

Poleg reprezentančnega tekmovanja so se tekmovalci pomerili v posamičnem tekmovanju in tekmovanju dvojic, kjer je zlato obakrat osvojil Avstrijec Kevin Hundstorfer, aktualni svetovni prvak in številka 1 ITSF lestvice. Ženske in juniorji so lahko moči pomerili v posebnih disciplinah (Ženske posamično in dvojice, Junior posamično), za nameček pa so bili organizirani še Speedball in tri zabavne discipline, kar govori o širini, ki jo namizni nogomet lahko nudi.

„Namizni nogomet je namenjen prav vsem, brez kakršne koli diskriminacije: starejšim in mlajšim, ženskam in moškim, pa tudi invalidom. Je zabaven, medgeneracijski, neagresiven in vzpodbuja ekipni duh. Namizni nogomet je fizična aktivnost, ki zahteva koncentracijo in fokus.“

Tomaž Čoha, vodja turnirja

Rezultati turnirja:

Balkan cup nations:
1. Slovenija
2. Hrvaška
3. Srbija

Junior posamično:
1. Marko Sklepič (CRO)
2. Dario Ivanuša (CRO)
3. Mirko Trninić (SRB)

Ženske posamično:
1. Jana Rožac (SLO)
2. Tjaša Kogovšek (SLO)
3. Adriana Tatai (SLO)

Odprto posamično:
1. Kevin Hundstorfer (AUT)
2. Phillip Kucera (AUT)
3. Simon Zorman (SLO)

Ženske dvojice:
1. Jana Rožac (SLO) - Adriana Tatai (SLO)
2. Petra Hvala (SLO) - Tjaša Kogovšek (SLO)

Odprto dvojice:
1. Kevin Hundstorfer (AUT) - Mark Reizelsdorfer (AUT)
2. Simon Zorman (SLO) - Đani Glavinič (CRO)
3. Phillip Kucera (AUT) - Alexander Lukas (AUT)

Petkov dyp:
1. Christian Lang (CRO) - Phillip Kucera (AUT)
2. Tihomir Kovačić (CRO) - Matevž Jeras (SLO)
3. Simon Zorman (SLO) - Miloš Đorđević (SRB)

Speedball:
1. Matevž Jeras (SLO) - Simon Zorman (SLO)
2. Rok Slokar (SLO) - Antonio Novački (CRO)
3. Luka Vještica (CRO) - Christian Lang (CRO)

Monster dyp:
1. Nenad Jovanović (SRB)
2. Tomaž Čoha (SLO)
3. Christian Lang (CRO)

Team dyp:
1. Miloš Đorđević (SRB), Tomaž Čoha (SLO), Antonio Novački (CRO), Vlado Grenpilović (SRB)
2. Mića Trninić (SRB), Dejan Maksimović (SRB), Dario Ivanuša (CRO), David Potrbin (SLO)
3. Mirko Trninić (SRB), Nebojša Kovačević (SRB), Christian Lang (CRO), Marko Sklepić (CRO)

Tomaž Čoha
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine

Bodite prvi pri oddaji mnenja.