Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

jasno
Danes bo sončno s popoldansko kopasto oblačnostjo. Ponekod bo pihal severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 21 do 25 stopinj C.
11°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
14°C | 29°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
torek, 30.05.2017
14°C | 29°C
Opozorila
Petek, 26.5.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
25°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pohod Spoznajmo soseda 2015


SOSED SOSEDU, DRUŠTVA

| |
07.01.2015      8:17
A A

Pohod Spoznajmo soseda 2015


Ena izmed najmočnejših in premalo poznanih osebnosti začetka dvajsetega stoletja, Helen Keller, je o svoji življenjski poti, ki je vodila od nepredstavljive popolne slepote in gluhonemosti do tega, da je postala pisateljica in družbena delavka, zapisala: »Najboljša pot vodi zmeraj naprej.«


Foto Sara Stopar
Foto Sara Stopar
Deli:

Te preproste besede so le variacija razmišljanja vseh tistih posameznikov, ki verjamejo, da nas samo 'pot naprej' lahko osrečuje. Tako so gotovo razmišljali tudi snovalci novoletnega pohoda Spoznajmo soseda, člani Kulturnega športnega društva Vrnivec s Ceste, ko so pred šestimi leti na prvo nedeljo v novem letu koordinirali prvi pohod od Ceste, preko Plač, Malih Žabelj in Vipavskega Križa, v naslednjih letih še obiske sosedov iz Lokavca, z Ustij, iz Velikih Žabelj, z Brij, iz Kamenj in Stomaža ter letos še Potoč in Vrtovina.

V svojem programu so snovalci pohoda zapisali, da si želijo z njim doseči najmanj štiri cilje: da se po praznikih malce razmigamo, si voščimo ob novem letu, spoznamo svojo soseščino ter da se družimo in krepimo prijateljske vezi.

Vsi, ki se pohoda udeležujemo, lahko vsem štirim ciljem pokimamo. Pohod postaja iz leta v leto bolj priljubljen in prepoznaven, o čemer priča tudi število udeležencev. Velika prednost pohoda je 'dostopnost za vse', saj obsega od 4 do 5 ur lažje hoje skozi kraje, ki so nam vsem sicer po imenu zelo znani, skozi njihove gase in čez brajde okrog njih pa naša noga redko stopi. Zato je pohodnikom vedno dobrodošla tudi razlaga zgodovinskih, geografskih, arhitekturnih in drugih zanimivosti, ki jih domačini radi predstavijo pohodnikom: letos so to vlogo prevzeli Peter Vodopivec, predsednik KS Kamnje, krajan Pavel Bratina, Vilko Brus, predsednik KS Vrtovin, in Simon Čermelj, predsednik Društva za kulturo, šport, turizem in razvoj Ortaona Vrtovin.

Uspešnih projektov ni brez že prej omenjenih požrtvovalnih posameznikov, ki znajo gledati naprej. Letos so koordinatorju prireditve, društvu Vrnivec, priskočili na pomoč člani ŠKTD Kamnje – Potoče, ki so pohodnike zjutraj z izhodišča v Kamnjah pospremili na pot (skupaj s soncem, ki je prijetno ogrevalo od prejšnjih dni premraženo Vipavsko dolino), nas na mnogih točkah okrepčali z napitki in popoldne pričakali z okusno joto. In če se nam bo leto 2015 obrnilo po vzoru letošnjega pohoda Spoznajmo soseda, potem bo gotovo zanimivo in zelo prijetno.

Bojana Pižent Kompara, foto Sara Stopar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.