Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno, le v vzhodni in deloma osrednji Sloveniji bo več oblačnosti, ponekod bodo možne tudi krajevne padavine.
13°C | 25°C
petek, 26.05.2017
10°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 28°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Počitnice na morju in bazenu


SOSED SOSEDU, DRUŠTVA

| |
22.07.2013      12:29
A A

Počitnice na morju in bazenu


Sredi julija se je 40 zdravih in veselih otrok vrnilo z enotedenskega zdravstvenega letovanja otrok in šolarjev, ki ga je Rdeči križ Ajdovščina organiziral v Mladinskem zdravilišču in letovišču Rdečega križa Slovenije Debeli rtič.


Deli:
Zdravljenje na Debelem rtiču združuje pozitivne vplive zdravilnih učinkov morske vode, prijetnega in blažilnega sredozemskega podnebja ter strokovne oskrbe. Zelo dobrodošlo je za otroke z alergijami, kožnimi boleznimi, obolenji dihal ter s funkcijsko prizadetostjo po poškodbah in operacijah gibal. Nežni dotiki morske vode in rastlinje mediteranskega parka krepijo zdravje, zmanjšujejo stres ter poživijo um in telo otrok. Zdravstveno letovanje so sofinancirali ZZZS, občini Ajdovščina in Vipava, RK Ajdovščina in starši otrok.

V avgustu bo RK Ajdovščina na brezplačno letovanje na Debeli rtič napotil še osem socialno ogroženih otrok, ki jim starši ne bi mogli omogočiti počitnic ob morju.

Prav tako je veliko razumevanja za stiske otrok ponovno pokazal Zavod za šport Ajdovščina, ki je 20 otrokom iz socialno šibkejših sredin omogočil brezplačne obiske letnega bazena čez celo sezono in jim tako polepšal in popestril počitnice. Za njegovo solidarnost se mu zahvaljujemo tudi v imenu otrok, ki jih je razveselil.

Irena Žgavc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 186
Izšla: 26.04.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.