Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, vzhodni veter se bo polegel.
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 19°C
četrtek, 04.05.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

'Hiša' napolnila dvorano


SOSED SOSEDU, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
27.06.2016      10:51
A A

'Hiša' napolnila dvorano


Med množico junijskih dogodkov je 4. junija v Dvorano prve slovenske vlade vabil dobrodelni koncert. Zasavska zasedba Hiša je pred polnim avditorijem godla za neodvisno življenje hendikepiranih. Droben korak v to smer je na pobudo organizatorja koncerta Venčka Petriča storila Občina Ajdovščina ter stopnice na oder nadomestila s stopniščno ploščadjo. Venčko je prvič v šesteletni zgodovini dobrodelnih koncertov obiskovalce pozdravil z odra.


Deli:

Uvodoma je občinstvo nagovoril podžupan Alojzij Klemenčič ter predstavil novo pridobitev. Stopniščna ploščad je sicer nameščena že od letošnjega januarja, na slovesno predajo pa se je namensko počakalo. Investicijo v vrednosti 19.764 evrov je pokril občinski proračun. Stopniščno ploščad danskega proizvajalca je montiralo slovensko podjetje Caster dvigala d.o.o., nosilnost do 300 kg, oziroma hkrati se lahko peljeta dve osebi. Deluje na hidravlični pogon, je enostavna za upravljanje, popolnoma avtomatska ter varna – med stopnicami so nameščena infrardeča tipala, ob pojavu motenj se sistem ustavi. Dvorana prve slovenske vlade v Ajdovščini je prva v Sloveniji s takšno rešitvijo dostopa na oder. Že podžupan Klemenčič je uvodoma omenil, da je Ajdovščina prvo mesto po meri invalidov. Naziv je pridobila v letu 2003, odtlej je bilo odpravljenih mnogo arhitektonskih ovir, nove investicije pa se načrtujejo z upoštevanjem dostopnosti za vse.

Kljub nadvse dobri volji pa se prav vseh ovir ne da odpraviti. Venčko, na primer, zaradi svoje bolezni nujno potrebuje osebno asistenco, tako-rekoč 24-urno pomoč. Društvo YHD za teorijo in kulturo hendikepa si skozi program Neodvisno življenje hendikepiranih že vrsto let prizadeva, da bi to hudo težavo posameznikov zakonsko rešili. Sredstva programa namreč še zdaleč ne zadoščajo za kritje osebnih dohodkov zaposlenih asistentov. Kompleten izkupiček koncerta trboveljske zasedbe Hiša ter vse prejete donacije so v celoti namenjeni plačilu dela osebnih asistentov.

Zasedba Hiša, ki je nastopila že na prvem Venčkovem koncertu, je ponovno navdušila s preigravanjem avtorskih melodičnih rockovskih skladb. Odlično se je znašla tudi voditeljica Sabina Brečko Guček, ki je vskočila v zadnjem hipu. Za družaben in nadvse okusen zaključek pa so zaslužne gospodinje z Venčkotove rojstne vasi Planina.

sh
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine

Bodite prvi pri oddaji mnenja.