Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo povečini pretežno oblačno, ponekod na Primorskem tudi megleno, le na severovzhodu bo sprva še delno jasno. V zahodni polovici države se bodo pričele pojavljati padavine, drugod bo sprva še povečini suho. Jugozahodni veter se bo potopoma polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 11 stopinj C.
8°C | 10°C
sobota, 25.02.2017
4°C | 14°C
nedelja, 26.02.2017
-1°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 14°C
torek, 28.02.2017
3°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 23.2.2017 ob 19h
V severovzhodni Sloveniji bo zvečer in v noči na petek pihal okrepljen jugozahodnik s sunki med 70 in 90 km/h.
8°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

'Hiša' napolnila dvorano


SOSED SOSEDU, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
27.06.2016      10:51
A A

'Hiša' napolnila dvorano


Med množico junijskih dogodkov je 4. junija v Dvorano prve slovenske vlade vabil dobrodelni koncert. Zasavska zasedba Hiša je pred polnim avditorijem godla za neodvisno življenje hendikepiranih. Droben korak v to smer je na pobudo organizatorja koncerta Venčka Petriča storila Občina Ajdovščina ter stopnice na oder nadomestila s stopniščno ploščadjo. Venčko je prvič v šesteletni zgodovini dobrodelnih koncertov obiskovalce pozdravil z odra.


Deli:

Uvodoma je občinstvo nagovoril podžupan Alojzij Klemenčič ter predstavil novo pridobitev. Stopniščna ploščad je sicer nameščena že od letošnjega januarja, na slovesno predajo pa se je namensko počakalo. Investicijo v vrednosti 19.764 evrov je pokril občinski proračun. Stopniščno ploščad danskega proizvajalca je montiralo slovensko podjetje Caster dvigala d.o.o., nosilnost do 300 kg, oziroma hkrati se lahko peljeta dve osebi. Deluje na hidravlični pogon, je enostavna za upravljanje, popolnoma avtomatska ter varna – med stopnicami so nameščena infrardeča tipala, ob pojavu motenj se sistem ustavi. Dvorana prve slovenske vlade v Ajdovščini je prva v Sloveniji s takšno rešitvijo dostopa na oder. Že podžupan Klemenčič je uvodoma omenil, da je Ajdovščina prvo mesto po meri invalidov. Naziv je pridobila v letu 2003, odtlej je bilo odpravljenih mnogo arhitektonskih ovir, nove investicije pa se načrtujejo z upoštevanjem dostopnosti za vse.

Kljub nadvse dobri volji pa se prav vseh ovir ne da odpraviti. Venčko, na primer, zaradi svoje bolezni nujno potrebuje osebno asistenco, tako-rekoč 24-urno pomoč. Društvo YHD za teorijo in kulturo hendikepa si skozi program Neodvisno življenje hendikepiranih že vrsto let prizadeva, da bi to hudo težavo posameznikov zakonsko rešili. Sredstva programa namreč še zdaleč ne zadoščajo za kritje osebnih dohodkov zaposlenih asistentov. Kompleten izkupiček koncerta trboveljske zasedbe Hiša ter vse prejete donacije so v celoti namenjeni plačilu dela osebnih asistentov.

Zasedba Hiša, ki je nastopila že na prvem Venčkovem koncertu, je ponovno navdušila s preigravanjem avtorskih melodičnih rockovskih skladb. Odlično se je znašla tudi voditeljica Sabina Brečko Guček, ki je vskočila v zadnjem hipu. Za družaben in nadvse okusen zaključek pa so zaslužne gospodinje z Venčkotove rojstne vasi Planina.

sh
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 183
Izšla: 27.01.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 23 24 25 26 27 28 1 2 3 4
23.02.2017
Danes ni dogodkov.
25.02.2017 | Kultura
Ilustracije treh
28.02.2017 | Umetnost
Zimske počitniške delavnice v Pilonovi galeriji
28.02.2017 | Tečaji in delavnice
Excel za osnovno vodenje financ
28.02.2017 | Družabni dogodki
Disco večer – ples v maskah, DJ Janko
24.02.2017 | Kultura
MOSTOVA ČITALNICA V PILONOVI GALERIJI: PRGIŠČE BESED
24.02.2017 | Družabni dogodki
Koncert skupin: Shallov (AZ) + Koromač (SLO
25.02.2017 | Kultura
Ilustracije treh
28.02.2017 | Umetnost
Zimske počitniške delavnice v Pilonovi galeriji
28.02.2017 | Tečaji in delavnice
Excel za osnovno vodenje financ

Bodite prvi pri oddaji mnenja.