Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 21°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
9°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 6h
Danes bodo predvidoma naraščale še reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Močneje bo narasla tudi Sava v spodnjem toku.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

V šolo ne gredo sami


ŠOLSTVO, VERSKE

| |
02.09.2013      13:49
A A

V šolo ne gredo sami


Da bi bil Gospod z nami. Zato smo – v nedeljo zvečer, 1. septembra, tik preden sedemo v šolske klopi in stopimo za katedre – dijaki in dijakinje, njihovi starši in sorodniki, profesorji in uslužbenci Škofijske gimnazije Vipava stopili v cerkev Marije, Tolažnice žalostnih v Logu pri Vipavi, da ga poprosimo za njegovo spremstvo, za modrost, za vnemo, za veselje, za pogum. Da ga poprosimo za blagoslov.


Deli:

Škof dr. Jurij Bizjak, ki ga je Gospod poslal med nas, nam je za uvod rekel: »Gospod z vami.« Tako smo odprli roke in prejeli dobro, potlačeno, potreseno in zvrhano mero njegovih darov. Brala se je Njegova beseda. Pod oboki se je prelivala glasba, ki je prišla izpod prstov dijakinj pod vodstvom vzgojitelja Roberta Roliha. Zajelo nas je toplo in mehko prepevanje mladih pesmi. In potem sočne besede rektorja Slavka Rebca in škofa Jurija, ki sta nam želela mir, ter spodbujala k pogumu in vedoželjnosti in skromnosti. To pa zato, da bi imeli življenje. Življenje, ki je v tem, da se praznimo in vedno znova prosimo, da nas Bog napolni. Potem smo videli in zaužili njegovo Telo in Kri. In prejeli obljubo, da bo vse leto z nami.

Takrat nam je podaril drug drugega, našo veliko skupnost, v kateri smo drug drugemu postali učenci. Učenci poslušanja, opazovanja in sprejemanja drug drugega. Učenci človečnosti, učenci življenja. Potem smo morali hitro v službo: stopili smo iz cerkve in si izmenjali besedo ali dve, si segli v roke, se nasmehnili in pozdravili. In kakor burja, ki je tedaj začela pihati z Gore, nas je nezavedno že objemal njegov bogati blagoslov.

Gospod je bil z nami. In je z nami ostal.

V ponedeljek, 2. septembra 2013, pa smo posedli na tribune športne dvorane v naši gimnaziji. Novi šolski kaplan, Primož Erjavec, je povzel misli, ki so se pletle večer prej ob sveti maši. Ušesa, oči in roke so besede, ki ob začetku šolskega leta odmevajo med nami. Z ušesi pozorno poslušajmo, z očmi prijazno in dobrohotno glejmo, z rokami delajmo tisto, kar ohranja naše in drugih dostojanstvo. Vse to zato, da bi imeli v sebi in med seboj mir in bi lahko vedoželjno pili novo znanje. Tako nas je vabil rektor.

Rvnatelj ŠGV Vladimir Anžel je izrazil dobrodošlico novemu kaplanu, predstavil nekaj manjših novosti v zvezi z izvajanjem pouka ter vse spodbujal k pogumu in potrpežljivosti.

Šolska skupnost se ob novem kaplanu veseli še zlasti dijakinj in dijakov prvih letnikov, ki na šolo in v dijaški dom prinašajo novo življenje in novo radovednost. Zanje so dijaki drugih letnikov pripravili sprejem v šolsko skupnost, ki so ga izpeljali že v torek, v dijaškem domu pa v četrtek.

MR in SR

 




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran

Bodite prvi pri oddaji mnenja.