Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
2°C | 6°C
petek, 20.01.2017
-2°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-5°C | 10°C
ponedeljek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Uspešno usposabljanje za pridobitev ......


ŠOLSTVO, ZAVODI

| |
28.01.2013      11:20
A A

Uspešno usposabljanje za pridobitev računovodskih znanj


Na Ljudski univerzi Ajdovščina je od novembra 2012 do januarja 2013 potekalo usposabljanje za pridobitev računovodskih znanj za manjše družbe, s.p. in zavode.


Deli:

Program so vodile strokovnjakinje, ki prihajajo iz prakse in je bil izredno praktično naravnan. Zajemal je vsebine: osnove knjigovodstva, sredstva, obveznosti, DDV, stroški, prihodki, odhodki, priprava izkaza poslovnega izida, priprava bilance stanja, delo s programom Minimax ... Udeleženke so prejele zelo uporabno knjigo Finančno računovodstvo za družbe, ki vsebuje praktične primere za vsakdanje vodenje knjig.

 

Na zaključnem srečanju smo udeleženkam, ki so pohvalile sproščeno vzdušje v skupini, podelili potrdila o udeležbi.  Veselja in zadovoljstva ni manjkalo. V anketi so zapisale, da so pridobile veliko novega znanja in da je bil program zanimiv, poučen.

 

Osnovan je bil kot izhodišče za pripravo na pridobitev Nacionalne poklicne kvalifikacije  Računovodja za manjše družbe, s.p., zavode. Nekatere udeleženke so se ga udeležile zaradi potrebe po novih znanjih za potrebe dela, druge pa bodo ta znanja še nadgradile in opravljale izpit. Po opravljenem izpitu NPK kandidatke pridobijo javno veljavno listino, ki jim nudi nove možnosti zaposlitve. Zato smo jim predstavili postopek certificiranja in način priprave osebne zbirne mape, ki je podlaga za pridobitev certifikata. Vse informacije so zainteresiranim na voljo tudi na spletni strani www.lu-ajdovscina.si.

 

 

Helena Furlan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.