Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Popoldne bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
14°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 19°C
petek, 28.10.2016
5°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 20°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Učni užitni park na Brjah


ŠOLSTVO

| |
12.02.2016      9:23
A A

Učni užitni park na Brjah


V četrtek, 11. februarja, je bilo v Učnem centru na Brjah uvodno srečanje študijskega krožka Učni užitni park, ki smo ga pripravili na Ljudski univerzi Ajdovščina. Uvodni predstavitvi ideje učnih užitnih parkov in študijskega krožka je sledilo predavanje mag. Stipeta Hečimovića. Predavatelj je navzoče navdušil s svojim znanjem, odnosom in razmišljanjem.


mag. Stipe Hečimović navdušil s svojim znanjem, odnosom in razmišljanjem
mag. Stipe Hečimović navdušil s svojim znanjem, odnosom in razmišljanjem
Deli:

Zanimanje za študijski krožek in z njim povezano sonaravno bivanje je privabilo kar 40 obiskovalcev. Andragoginja Maja Marc je uvodoma predstavila zamisel študijskega krožka Učni užitni park. Povedala je, da bodo udeleženci krožka zasnovali načrt učnega užitnega parka. Pri tem bodo spoznavali užitne rastline, tudi tiste, za katere le redki vedo, da so užitne in uporabne. Priložnost bodo imeli spoznati osnovna načela urejanja krajine, ki jih bodo lahko uporabili pri urejanju vrta in okolice hiše. Pri zasnovi parka bodo upoštevali značilnosti in potrebe lokalnega okolja tako z naravnega kot družbenega vidika ter estetska načela, ki so pri oblikovanju parka še posebej izpostavljena. Oblikovalka in permakulturnica Leonora Jakovljević je razložila osnovno idejo užitnih parkov in pokazala primere dobrih praks po svetu in pri na. Krajinska arhitektka Orjana Velikonja Grbac je nakazala, kako bodo v študijskem krožku zasnovali učni užitni park na Brjah. Sledilo je zelo zanimivo predavanje mag. Stipeta Hečimovića, univ. dipl. biologa, v katerem se je predavatelj dotaknil številnih tem. Spregovoril je o pomenu odnosa posameznika do sebe in narave. Odprl je vprašanja povezana z načini prehranjevanja, ekološkega kmetovanja in sonaravnega bivanja. Pohvalil je idejo učnih užitnih parkov, ki jo zelo podpira in spodbuja. Predavanju so sledila številna vprašanja udeležencev, ki so nakazala na veliko zanimanje za obravnavano temo. Priložnosti za spoznavanje obravnavanih tem bo v študijskem krožku še veliko, tudi takrat, ko se nam bo predavatelj ponovno pridružil.

Eva Mermolja

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.