Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
2°C | 4°C
sreda, 18.01.2017
0°C | 5°C
četrtek, 19.01.2017
-1°C | 5°C
petek, 20.01.2017
-5°C | 6°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 16h
Zvečer se bo burja krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
2°C
4°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Učili smo se italijanščine


ŠOLSTVO

| |
19.12.2012      7:05
A A

Učili smo se italijanščine


Na Ljudski univerzi Ajdovščina je od oktobra do začetka decembra potekal tečaj italijanščine za začetnike, ki je bil za udeležence brezplačen, saj sta ga je financirala Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport ter Evropski socialni sklad.


Deli:

Znanje tujih jezikov pride vedno prav, zato je bilo zanimanje za tečaj veliko. Kljub večji skupini in različnim predznanjem, je vodja programa Ingrid Boben udeležence lepo povezala in spodbudila k sodelovanju.

Seznanili so se z osnovami komunikacije v različnih življenjskih situacijah, kar so sproti utrjevali. Ko je nekdo v skupini praznoval rojstni dan, so mu v italijanščini zapeli "Vse najboljše za te" ... sedaj, ko se bližajo prazniki, so se naučili pisanja voščil v italijanščini ... Vmes med posameznimi srečanji je bilo tudi kar nekaj domačih nalog, ki pa se jih udeleženci niso branili, saj so se želeli čim več naučiti.

Na zadnjem srečanju so udeleženci izpolnili anketo o zadovoljstvu, ki jo je pripravila svetovalka za kakovost Ljudske univerze Ajdovščina. Kot smo videli iz navdušenih obrazov udeležencev, je bilo zadovoljstvo veliko, saj so predavateljici prinesli rožo, ki ji bo gotovo še dolgo cvetela v spomin na dva meseca dela in prijetnega druženja.

Tudi predavateljica jih je  presenetila. Na posebne listine je zapisala ime vsakega udeleženca  v kaligrafski pisavi in dodala željo, da bi mu pridobljeno znanje pomagalo odpirati vrata do ljudi in do njihovih src. To je dalo listini poseben čar in lepoto, prisotnim pa zadovoljstvo in potrditev, da se je bilo vredno truditi. Vsem čestitamo za vztrajnost pri pridobivanju novih znanj!

Anketiranje o zadovoljstvu udeležencev je po modelu Ponudimo odraslim kakovostno izobraževanje – POKI, potekalo v teh dneh tudi v številnih drugih programih ljudske univerze, kjer so se udeleženci učili računalništva, tujih jezikov, podjetniških vsebin, nege starejših in bolnih … Rezultati nam bodo gotovo v potrditev kje delamo dobro in v pomoč pri vpeljavi novih izboljšav.

 

Helena Furlan, Ljudska univerza Ajdovščina 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.