Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
14°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 19°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Svetovanje za izobraževanje in razvoj kariere...


ŠOLSTVO

| |
25.09.2015      10:26
A A

Svetovanje za izobraževanje in razvoj kariere


V septembru je Ljudska univerza Ajdovščina, v sodelovanju z Zavodom RS za zaposlovanje, OS Nova Gorica, izvedla brezplačno predstavitev možnosti svetovanja brezposelnim.


Foto: Arhiv LU Ajdovščina
Foto: Arhiv LU Ajdovščina
Deli:

Učilnica je bila polna in udeležencem vsekakor ni bilo dolgčas, saj so v postopku svetovanja pridobili nove uporabne informacije o obstoječih izobraževalnih programih ter vpogled v lastna, formalno in neformalno pridobljena znanja. Izvedeli so, kakšne so možnosti financiranja, kakšna je ponudba brezplačnih dejavnosti, katere spletne strani je dobro spremljati, katere organizacije jim lahko nudijo dodatno pomoč in kako potrditi svoja neformalna znanja ter pridobiti javnoveljavno listino. Povedali so nam, da je tako svetovanje zanje pomembno, saj sami ne vedo za vse možnosti, ki so na voljo.

Na ajdovski ljudski univerzi smo vključeni v projekt Svetovanje za odrasle 2015. Vsem zainteresiranim nudimo informacije in strokovno svetovanje ter pomoč pri izbiri in odločitvi za nadaljnje izobraževanje. Kandidate tudi seznanimo z možnostjo vrednotenja in priznavanja neformalno pridobljenih znanj. Odrasli imajo namreč poleg formalne izobrazbe veliko različnih znanj in spretnosti, ki se jih velikokrat niti ne zavedajo. Zlasti pozabijo na pomen neformalnega in priložnostnega učenja, ko so se učili od bližnjih oseb, s prostovoljnim delom, z aktivnostmi v različnih društvih ali še kako drugače. Šele ko ta znanja in spretnosti v svetovalnem procesu zabeležimo na papirju, posamezniki ozavestijo, kje so še njihove možnosti za nadaljnjo osebno rast, razvoj poklicne kariere in širjenje zaposlitvenih možnosti.

Vabimo vas, da se oglasite pri nas, če želite kakršnokoli informacijo v zvezi z izobraževanjem. Možnosti za učenje je res veliko in splača se jih izkoristiti.

Helena Furlan

»Operacijo delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada ter Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja človeških virov za obdobje 2007-2013, razvojne prioritete:Razvoj človeških virov in vseživljenjskega učenja; prednostne usmeritve: Izboljšanje kakovosti in učinkovitosti sistemov izobraževanja in usposabljanja.«

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.