Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

oblačno
Ponoči bo na jugozahodu zmerno do pretežno oblačno, drugod delno do pretežno jasno. Zjutraj bo po nekaterih nižinah nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -3, na Primorskem do 6 stopinj C.
3°C | 8°C
ponedeljek, 05.12.2016
2°C | 11°C
torek, 06.12.2016
-1°C | 12°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 13°C
četrtek, 08.12.2016
-2°C | 11°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
8°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Sproščeno in ustvarjalno do novega znanja


ŠOLSTVO

| |
01.07.2014      12:40
A A

Sproščeno in ustvarjalno do novega znanja


Program Projektno učenje za mlajše odrasle ali na kratko PUM, ki že 14 let poteka pod okriljem Ljudske univerze Ajdovščina, se je v tem šolskem letu zaključil v ponedeljek, 30. junija.


Deli:

Mladi udeleženci so se od začetka januarja vsak dan družili in pod vodstvom treh mentoric ustvarjalno preživljali prosti čas, sodelovali v številnih izobraževalnih delavnicah in izbirnih projektih, se posvečali zdravemu načinu življenja, skrbeli za večjo okoljsko osveščenost, razmišljali o svoji prihodnosti in poklicu, se pripravljali na ponovno vključitev v izobraževanje ali zaposlitev. Program PUM sofinancira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada, v okviru Operativnega programa za razvoj človeških virov v Sloveniji za obdobje 2007–2013.

Seveda pa so se veliko časa tudi učili in pripravljali na izpite. Nekateri med njimi, ki so si našli svojo domovino v Sloveniji, pa so se na PUM – u učili slovenskega jezika.

Udeleženci, ki so s programom zaključili 30. junija, pravijo:

»Ko te na zavodu za zaposlovanje ali šoli napotijo v PUM, ti ni popolnoma nič jasno. Seveda si za PUM slišal že prej, vendar ne veš točno kaj PUM sploh je. Zakaj bi se vključil, le kaj bom tam počel? Ko pa se opogumiš in se končno v program vključiš, ti postanejo stvari mnogo bolj jasne. PUM je res zakon! Mentorice so prijazne in zabavne, popolnoma te razumejo in spodbujajo. 'Preganjajo' te, da se učiš, da opravljaš izpite, da pišeš prošnje za delo, da ne zamujaš itd. Popolnoma te razumejo in vedno jim lahko zaupaš. Zaradi drugačnega načina dela in pristopa do nas mladih se razvijejo nova prijateljstva in naveze. PUM je kot družina, kjer smo vsi povezani, kjer si pomagamo, spodbujamo, zabavamo in seveda tudi kregamo. Veliko novega se lahko naučiš. Letos smo spoznali ogromno novih stvari o ekologiji, zgodovini, geografiji, ruščini. Veliko smo 'športali', kuhali in ustvarjali. Bilo je lepo. Najlepše pa smo se imeli na končnem izletu, kjer se je naše prijateljstvo še bolj poglobilo.« (generacija 2014)

Prednosti PUM-a lahko izkoristijo tudi dijaki, ki se redno šolajo, vendar potrebujejo pomoč pri učenju. Z različnimi metodami dela in učne pomoči jim program pomaga, da premagajo ovire pri šolanju. Z vključitvijo v program pa ohranijo status dijaka.

PUM spet začne z delom 1. septembra. Vabljeni, da se  vključite.

Ljudska univerza Ajdovščina

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.2016
Danes ni dogodkov.
08.12.2016 | Umetnost
Enej Gala, "Spotikalci"
08.12.2016 | Ostalo
Drugi adventni večer 2016
08.12.2016 | Umetnost
Enej Gala, "Spotikalci"
08.12.2016 | Ostalo
Drugi adventni večer 2016
10.12.201 | Šole in vrtci
DAN ODPRTIH VRAT 2016
10.12.2016 | Umetnost
Likovna ustvarjalnica za otroke od 5. leta naprej s Kristino Božič

Bodite prvi pri oddaji mnenja.