Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja, ponekod drugod pa vzhodnik ali jugovzhodnik. Proti večeru bo veter ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
1°C | 18°C
torek, 28.03.2017
0°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
4°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 23°C
petek, 31.03.2017
6°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

PUM v Ajdovščini tudi v letu 2014 in čez …...


ŠOLSTVO

| |
19.12.2013      17:17
A A

PUM v Ajdovščini tudi v letu 2014 in čez …


Papir, pisalo, lepilo, bleščice … kreativnost, smeh in dobra volja. Vsega tega ni manjkalo v delavnicah za mlade v letošnjem decembru. Predpraznični dnevi so bili namenjeni druženju, medsebojnemu spoznavanju in ustvarjanju. Delavnica izdelovanja novoletnih voščilnic je pričarala prijetno praznično vzdušje. Izmenjava voščil, želja in pričakovanj v novem letu, pa je udeležence še bolj povezala.


Deli:

Na Ljudski univerzi Ajdovščina program Projektno učenje za mlajše odrasle ali PUM izvajamo že od leta 2001 in kljub temu, da program od avgusta dalje ni bil financiran, smo ves čas izvajali različne aktivnosti za mlade pod skupnim imenom MAXI šola za mlade. Prav teh dneh pa smo se razveselili nove pogodbe za nadaljevanje programa PUM in sicer za čas od 1. januarja 2014 do 30. junija 2015.

Po štirimesečnem premoru bo program Projektno učenje za mlajše odrasle torej znova začel delovati 2. januarja 2014, tokrat pod okriljem Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Zavoda RS za zaposlovanje. V novi preobleki, s pozitivnimi preteklimi izkušnjami, program mladim spet ponuja možnost, da izkoristijo priložnost in dosežejo zastavljene cilje.

V program se lahko vpiše vsak, ki je star od 15. do 25. let, ki nima dokončane osnovne ali srednje šole in je brezposeln. Brezposelne osebe podpišejo pogodbo z Zavodom RS za zaposlovanje in koristijo vse ugodnosti, ki jim skladno s pogodbo pripadajo.

Dijaki, ki še hodijo v srednjo šolo in imajo težave pri posameznih predmetih ter potrebujejo učno pomoč, se prav tako lahko vključijo v program in obenem ohranijo svoj status dijaka.   

PUM je zanimiv program, ki mladim omogoča, da aktivno preživijo čas. Vključitev v program je dobra odločitev za mladostnika, ki želi biti aktiven, se naučiti veliko novega, razviti nove kompetence in znanja, ki mu bodo pomagala pri oblikovanju osebne in poklicne kariere. Skozi projektno delo, učenje in interesne delavnice udeleženci pridobivajo znanja, ki jim omogočajo, da lažje konkurirajo na trgu dela. Kljub nekaterim spremembam pa program ostaja za udeležence brezplačen, saj ga delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

Zanimivosti in podrobnosti o programu si lahko ogledate na naši spletni strani www.lu-ajdovscina.si. Najdete nas tudi na FB Ljudske univerze Ajdovščina. Za vprašanja nas lahko pokličete na telefon 05 366 47 50 ali nam pišete na e pošto info@lu-ajdovscina.si.

Mladi, izkoristite priložnost in se pametno odločite o svoji prihodnosti. Ne ostajajte doma, pohitite v PUM, čakamo vas.

E. M.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 184
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.