Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
4°C | 20°C
torek, 01.05.2017
6°C | 20°C
sreda, 02.05.2017
10°C | 18°C
četrtek, 03.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Prijateljstvo je zdravilo za dušo in telo


OSNOVNA ŠOLA

| |
24.10.2012      12:55
A A

Prijateljstvo je zdravilo za dušo in telo


Danes velikokrat slišimo o poteku projektov, ki jih financira Evropa. So pa še izjeme, ki potrjujejo pravilo. Naš ni omenjenega značaja, saj ga podpira prijateljstvo in vzgoja srca. Dogodek, ki bi ga danes ob zaključku dneva rada spravila v svoj 'življenjski album', je srečanje naših učencev iz CIRIUS - a v Vipavi z učenci OŠ Milojke Štrukelj v Novi Gorici na tradicionalnem kostanjevem pikniku.


Olimpijada prijateljstva
Olimpijada prijateljstva
Deli:

Otroci četrtega in petega razreda, razposajeni, igrivi in dobrosrčni. Učiteljici  Irena in Iris ljubeznivi, pozorni, sproščeni in strokovni. Profesor športne vzgoje Vasja, prijazen, dosleden in profesionalen. Vse to so kvalitete vseh naših prijateljev, s katerimi se obiskujemo in preživljamo kvalitetne ure dvakrat v šolskem letu. V jesenskem času nas oni povabijo na kostanjev piknik, v  pomladnem času pa mi njih v naš Center na češnjev piknik.

Mi 'Vipavci' (tako nas oni interno imenujejo) smo se letos že sedemnajsto leto veselili povabila na kostanjev piknik. Če bi nas vprašali, kaj nas že toliko let druži, bi vam mi odgovorili preprosto tako: »Dragoceno je to, da smo lepo sprejeti, otroci se družijo in uživajo, se sprejemajo, igrajo, osebnostno bogatijo in se še kaj naučijo.« Menimo, da tudi s takimi  dogodki prispevamo k  uresničevanju integracije otrok s posebnimi potrebami.

V teh sedemnajstih letih smo se družili ob skupnih delavnicah, plavanju, sprehodih po mestu, kulturnih programih, likovnih delavnicah in igrah v športni dvorani. Pred štirimi leti so nam učenci OŠ Milojke Štrukelj priredili male olimpijske igre. Prav te smo letos ponovili in jih tradicionalno začeli s himno. Gledalcev na tribunah ni bilo, pa nič zato. Mi smo prijatelji, zato smo navijali drug za druge. Igre so bile strokovno in premišljeno pripravljene, zato so pri vseh lahko sodelovali tudi otroci CIRIUS - a v Vipavi.

Ob pogledu na športno vzdušje v dvorani, na žogice, ki letijo na vse strani, na otroke, ki morajo razdaljo preskakati sede na žogi, sploh ne opaziš, da so med njimi tudi naši - otroci s posebnimi potrebami. Zaradi gibalne oviranosti so še težje kos nalogam in morajo vložiti veliko več truda za dosego cilja. Kljub temu se znajo potruditi in veseliti.

Vlečenje vrvi je prišlo na vrsto na koncu in je bilo prava poslastica za tekmovalce, saj jim je še bolj dvignilo tekmovalnega duha. Sledilo je preštevanje rezultatov, razglasitev in že so predstavniki skupin stali na stopničkah. Namesto medalj so dobili vrečko bombonov, ki so jih razdelili svoji skupini.

Na koncu smo se vsi skupaj družili ob mizi na kateri so bile napolitanke, sadje in kostanji. Zadovoljni, da nam je tudi tokrat uspelo razveseliti otroke, smo malo poklepetali in veseli opazovali, kako naši otroci z roko v roki rastejo skupaj. Zapeli smo še našo pesem Prijatelja imam, si podali roke in rekli: »Vidimo se spomladi v CIRIUS - u v Vipavi!«

Zapisala Danica Benčina, specialna pedagoginja
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine

Bodite prvi pri oddaji mnenja.