Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči bodo padavine prehodno nekoliko oslabele in se proti jutru od zahoda znova krepile.
9°C | 12°C
sobota, 22.10.2016
2°C | 16°C
nedelja, 23.10.2016
6°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 20.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Prijateljstvo je zdravilo za dušo in telo


OSNOVNA ŠOLA

| |
24.10.2012      12:55
A A

Prijateljstvo je zdravilo za dušo in telo


Danes velikokrat slišimo o poteku projektov, ki jih financira Evropa. So pa še izjeme, ki potrjujejo pravilo. Naš ni omenjenega značaja, saj ga podpira prijateljstvo in vzgoja srca. Dogodek, ki bi ga danes ob zaključku dneva rada spravila v svoj 'življenjski album', je srečanje naših učencev iz CIRIUS - a v Vipavi z učenci OŠ Milojke Štrukelj v Novi Gorici na tradicionalnem kostanjevem pikniku.


Olimpijada prijateljstva
Olimpijada prijateljstva
Deli:

Otroci četrtega in petega razreda, razposajeni, igrivi in dobrosrčni. Učiteljici  Irena in Iris ljubeznivi, pozorni, sproščeni in strokovni. Profesor športne vzgoje Vasja, prijazen, dosleden in profesionalen. Vse to so kvalitete vseh naših prijateljev, s katerimi se obiskujemo in preživljamo kvalitetne ure dvakrat v šolskem letu. V jesenskem času nas oni povabijo na kostanjev piknik, v  pomladnem času pa mi njih v naš Center na češnjev piknik.

Mi 'Vipavci' (tako nas oni interno imenujejo) smo se letos že sedemnajsto leto veselili povabila na kostanjev piknik. Če bi nas vprašali, kaj nas že toliko let druži, bi vam mi odgovorili preprosto tako: »Dragoceno je to, da smo lepo sprejeti, otroci se družijo in uživajo, se sprejemajo, igrajo, osebnostno bogatijo in se še kaj naučijo.« Menimo, da tudi s takimi  dogodki prispevamo k  uresničevanju integracije otrok s posebnimi potrebami.

V teh sedemnajstih letih smo se družili ob skupnih delavnicah, plavanju, sprehodih po mestu, kulturnih programih, likovnih delavnicah in igrah v športni dvorani. Pred štirimi leti so nam učenci OŠ Milojke Štrukelj priredili male olimpijske igre. Prav te smo letos ponovili in jih tradicionalno začeli s himno. Gledalcev na tribunah ni bilo, pa nič zato. Mi smo prijatelji, zato smo navijali drug za druge. Igre so bile strokovno in premišljeno pripravljene, zato so pri vseh lahko sodelovali tudi otroci CIRIUS - a v Vipavi.

Ob pogledu na športno vzdušje v dvorani, na žogice, ki letijo na vse strani, na otroke, ki morajo razdaljo preskakati sede na žogi, sploh ne opaziš, da so med njimi tudi naši - otroci s posebnimi potrebami. Zaradi gibalne oviranosti so še težje kos nalogam in morajo vložiti veliko več truda za dosego cilja. Kljub temu se znajo potruditi in veseliti.

Vlečenje vrvi je prišlo na vrsto na koncu in je bilo prava poslastica za tekmovalce, saj jim je še bolj dvignilo tekmovalnega duha. Sledilo je preštevanje rezultatov, razglasitev in že so predstavniki skupin stali na stopničkah. Namesto medalj so dobili vrečko bombonov, ki so jih razdelili svoji skupini.

Na koncu smo se vsi skupaj družili ob mizi na kateri so bile napolitanke, sadje in kostanji. Zadovoljni, da nam je tudi tokrat uspelo razveseliti otroke, smo malo poklepetali in veseli opazovali, kako naši otroci z roko v roki rastejo skupaj. Zapeli smo še našo pesem Prijatelja imam, si podali roke in rekli: »Vidimo se spomladi v CIRIUS - u v Vipavi!«

Zapisala Danica Benčina, specialna pedagoginja

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 178
Izšla: 02.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
22.09.2016 | Umetnost
Veno Pilon, začetki. Ob 120. obletnici rojstva Vena Pilona
22.10.2016 | Družabni dogodki
JAZZ VEČER
24.10.201 | Tečaji in delavnice
Zdravilec Maksim Osipov ponovno v Novi Gorici
25.10.2016 | Tečaji in delavnice
PROGRAM EXCEL ZA OSNOVNO VODENJE FINANC
26.10.2016 | Tečaji in delavnice
UPORABA SOCIALNIH OMREŽIJ ZA DELO IN PROSTI ČAS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.