Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-2°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-5°C | 11°C
nedelja, 22.01.2017
-3°C | 11°C
ponedeljek, 23.01.2017
-2°C | 12°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Osnovna šola

6. Dobrodelno kolesarjenje na OŠ Šturje ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
15.03.2016      16:22
A A

6. Dobrodelno kolesarjenje na OŠ Šturje Ajdovščina


V soboto, 12. marca 2016, se je s startom pred Osnovno šolo Šturje Ajdovščina odvijalo že 6. dobrodelno kolesarjenje s sloganom Pomagajmo otrokom do še lepšega otroštva.


Deli:

Tudi letos smo želeli dogodek popestrili z različnimi dejavnostmi za tiste, ki ne kolesarijo, vendar so dejavnosti odpadle; dobrodelno kolesarjenje je bilo prvotno načrtovano za soboto, 5. marca, vendar je zaradi slabega vremena odpadlo. Z njim pa tudi druge športne aktivnosti, ki smo jih načrtovali. Družine ali posamezniki, ki so želeli kolesariti, so se lahko podali na kolesarske poti v okolici Ajdovščine.

V okviru dobrodelnosti je že tretje leto zapored potekal tudi brevet, ki ga je organiziral Andrej Zaman. Skupaj s kolesarskim društvom BIK.si vsako leto pomaga pri organizaciji tega dogodka.

Brevet v dolžini 202 km je vozilo 46 kolesarjev iz Slovenije, Italije in Avstrije. Potekal je iz Ajdovščine preko Goriških Brd do Gradeža v Italiji in preko Krasa nazaj v Ajdovščino. Vsak udeleženec je prispeval 5 evrov od startnine za šolski sklad Osnovne šole Šturje Ajdovščina, vsi pa so bili navdušeni nad organizacijo.

Na koncu se je s prostovoljnimi prispevki in deležem startnine za šolski sklad zbralo več kot 350 evrov, ki so namenjeni predvsem za kritje stroškov šole v naravi in ekskurzij otrok iz socialno šibkejših družin. Zahvaljujemo se vsem, ki so darovali, kolesarjem za udeležbo, staršem in sodelavcem, ki so pomagali pri organizaciji.

Andrej Zaman se v imenu vseh, ki so vozili brevet, še posebej zahvaljuje učiteljem in staršem OŠ Šturje Ajdovščina ter Dejanu in Branku, ki sta bila na kontrolnih točkah

Lea Vidmar in Andrej Zaman

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.