Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, še bodo krajevne padavine, deloma plohe, ki bodo bolj pogoste na severu države. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 9 do 16, na Primorskem do 22 stopinj C.
12°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 19°C
petek, 28.10.2016
5°C | 19°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 21°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 21°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Osnovna šola

'Leteč' zaključek Tekmovanja za čiste zobe ob ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
22.06.2015      16:18
A A

'Leteč' zaključek Tekmovanja za čiste zobe ob zdravi prehrani


Zdravstveni dom Ajdovščina je organiziral in zaključil že 28. Tekmovanje za čiste zobe ob zdravi prehrani. V tekmovanje so vključene vse osnovne šole v občini Ajdovščina in Vipava, CIRIUS Vipava ter VDC Ajdovščina in Vipava.


Deli:

Namen tekmovanja, v katerega je bilo vključenih približno 1600 udeležencev, je izboljšanje ustne higiene in s tem posledično tudi zmanjšanje obolevnosti zob in obzobnih tkiv. Tiste, ki so imeli ob vsaki nenapovedani kontroli vedno čiste zobe, ob koncu tekmovanja nagradimo, najboljši razredi pa prejmejo priznanje slovenskega  zobozdravniškega društva in posebne nagrade generalnega sponzorja. Ta je bil letos GlaxoSmithCline, ki je najboljšim učencem podaril še posebna priznanja, zobne ščetke in zobne paste.

Ob zaključku tekmovanja tudi povabimo najboljše razrede, učitelje in starše na izlet ali prireditev. Letošnji zaključek smo organizirali s pomočjo modelarskega društva Ventus na letališču pri Vipavi. Na začetku smo podelili nagrade in priznanja najboljšim razredom. V nadaljevanju sta se predstavili društvo Ventus in Mibo modeli d.o.o. iz Logatca z različnimi letalskimi modeli. Otroci so lahko izdelovali papirnata letala in se preizkusili v vodenju letalskih modelov. Občudovali smo akrobatiko Pipistrelovega letala, ki ga je pilotiral Nejc Faganel. Predstavilo pa se nam je tudi društvo jadralnega padalstva Kovk. Da nismo bili lačni in žejni, sta poskrbela Incom s sladoledi in Fructal s sokovi. Kmetija Viljema Marca s Planine nas je pogostila s češnjami in marelicami.

Iskrena hvala vsem, ki podpirajo tekmovanje, in tistim, ki so pomagali pri izvedbi zaključne prireditve - Hranilnici in posojilnici Vipava d.d.,T-net d.o.o., Soap d.o.o. za donirana denarna sredstva, še posebno pa Davidu Marcu, predsedniku modelarskega društva Ventus ter članom društva.

Zdravstveni dom Ajdovščina, Zobozdravstvena vzgoja in preventiva

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.