Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, predvsem v zahodni Sloveniji bo občasno več oblačnosti. Po nižinah v notranjosti bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, ob morju in v višjih legah od 2 do 7 stopinj.
-4°C | 10°C
sobota, 10.12.2016
-4°C | 10°C
nedelja, 11.12.2016
-3°C | 9°C
ponedeljek, 12.12.2016
-2°C | 14°C
torek, 13.12.2016
-4°C | 11°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
10°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Osnovna šola

2. dobrodelni tek v znamenju olimpijskih iger


OSNOVNA ŠOLA, DOGODKI

| |
31.05.2016      10:50
A A

2. dobrodelni tek v znamenju olimpijskih iger


V soboto, 7. maja 2016, je Osnovna šola Danila Lokarja Ajdovščina organizirala dobrodelni tek, ki se ga je udeležilo preko 1000 sodelujočih.


Foto: Jasmina Putnik
Foto: Jasmina Putnik
Deli:

Dogodek je potekal v znamenju prihajajočih 31. olimpijskih iger v Rio de Jeneiru. Tako so se vsi učenci in učitelji šole ter podružnice Lokavec pridružili nekdanjim uspešnim športnikom šole na prvem delu sobotnega druženja, ko so se na šolskem igrišču skupaj  pomerili v nogometu, zbivanju ter atletiki. Na prvem prizorišču je bil prižgan tudi 'olimpijski' ogenj, ki ga je prva na pot proti naslednjemu prizorišču ponesla dolgoletna učiteljica športa na šoli, ga. Dolores Jejčič. Plamenica je s predajo med športniki potovala po na novo urejeni mestni pešpoti po Vilharjevi cesti, mimo grajskega obzidja ob Hublju do tekaške proge ob Mercator centru. Tam je športnike pričakala tisočglava množica otrok in staršev ter občanov našega mesta, da se podajo na 2. dobrodelni tek. Kot zadnji so pred start prinesli plamenico Aleksander Lapajne, udeleženec olimpijskih iger leta 2004 v Atenah; župan Občine Ajdovščina, Tadej Beočanin ter prva ajdovska olimpijka, Polona Batagelj, ki je uspešno kolesarila na zadnjih poletnih IO v Londonu.

Na cilju so tekače pričakale unikatne medalje, ki so jih v ta namen s pomočjo učiteljev mentorjev pripravili učenci Enote s prilagojenim programom.

Za Šolski sklad so udeleženci teka s prostovoljno startnino zbrali  1278 evrov, ki jih bo sklad namenil socialno ogroženim otrokom šole ter za številne šolske dejavnosti.

Dobri organizaciji dogodka se gre zahvaliti pedagoginji Nataši Čuk in učiteljici športa Zalki Bolčina, odboru Šolskega sklada v sestavi Katje Zagorc, Anite Gabršček, Nataše Čuk, Barbare Bačar, Igorja Saviča, Tatjane Lipušček in Sonje Čuk, kolektivu šole ter donatorjem – sadjarstvu Šabani, trgovini za živali Hobi d.o.o., trgovini Spard.d, domačiji Marc ter Pekarni Ježek.

Prijetno preživet sobotni dopoldan dokazuje, da je možno uspešno sodelovanje med šolo in starši, pa tudi Občino in mestom.
PA

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.