Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Od severa se bo delno zjasnilo. Dan bo razmeroma sončen z nekaj spremenljive oblačnosti. Popoldne tu in tam ni izključena kakšna kratkotrajna ploha. Ponekod bo pihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem dopoldne šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 22, na Primorskem do 24 stopinj.
13°C | 25°C
petek, 26.05.2017
10°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 28°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Likovne delavnice v Domu starejših Ajdovščina...


SOSED SOSEDU, ZAVODI, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
27.11.2014      10:13
A A

Likovne delavnice v Domu starejših Ajdovščina


Pred dnevi smo na pobudo Ljudske univerze Ajdovščina in na željo stanovalcev ter delavcev doma organizirali likovno delavnico. Vodil jo je akademski slikar in animator Peter Mignozzi.


Deli:

Najprej je s svojimi sodelavkami opravil pripravo; dogovorili smo se o prvem stiku z likovno umetnostjo in se odločili za risbe v tehniki s svinčnikom. Prikazali in narisali smo motive iz narave, kot tudi preslikave predmetov, ki nam jih je postavil za risanje. Vseh dvanajst udeležencev je uspelo narisati zaželene motive. Risbe so bile že pohvaljene. Med delom smo si izmenjali tudi spomine na prvo risanje v življenju, ki je bilo največkrat v osnovnih šolah.

Prvi delavnici je 24. novembra sledila tudi druga. Namen in cilj: uporaba vodenih barvic, razumevanje barvne tehnike v sliki, da se prikaže  globino prostora. Vse dogajanje je bilo tudi fotografirano z namenom priprave razstave v domu. Razstavo bomo po zaključku delavnic pripravili za vse stanovalce, svojce in druge obiskovalce našega doma.

Ugotovili smo našo potrebo in željo za nadaljnja druženja in zato kličemo si – Peter, še pridi med nas.

Štefan Čičigoj, stanovalec Doma starejših občanov Ajdovščina

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 186
Izšla: 26.04.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.