Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

jasno
Zvečer in del noči bo oblačno s padavinami. Meja sneženja se bo v prvi polovici noči spustila do nadmorske višine okoli 500 m. Na Primorskem bo zapihala zmerna burja. V drugem delu noči bodo padavine ponehale in do jutra se bo od severa že večinoma razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 5, v alpskih dolinah do -5 stopinj C.
3°C | 13°C
sobota, 25.02.2017
3°C | 13°C
nedelja, 26.02.2017
-3°C | 13°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 13°C
torek, 28.02.2017
4°C | 12°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
13°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Dogaja se na Slapu, v Podragi, Dobravljah, ......


ŠOLSTVO

| |
30.10.2012      16:10
A A

Dogaja se na Slapu, v Podragi, Dobravljah, Lokavcu in Ajdovščini


Ljudska univerza Ajdovščina je v sodelovanju s Krajevno skupnostjo Slap in Vinarsko turističnim društvom Slap začela izvajati brezplačni program Usposabljanje za življenjsko uspešnost – Razgibajmo življenje z učenjem.


Začetki šole na Slapu segajo v leto 1850
Začetki šole na Slapu segajo v leto 1850
Deli:

Program, ki ga sofinancirata Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport ter Evropski socialni sklad, bo potekal od oktobra do konca februarja 2013 v stari šoli na Slapu pri Vipavi, katere začetki segajo v leto 1850.

 

Udeleženci bodo dobili nova znanja in spretnosti povezane z načeli vseživljenjskega učenja, računalništva, tujega jezika, zdravja, ustrezne prehrane … Na prvih srečanjih so se pogovarjali o grozdju in vinu ter pozitivnem mišljenju, ki je energija zdravja. Nadaljevali bodo s temami: ljubezen do sebe, sedem žit za 7 dni v tednu, vrtnarjenje brez kemije. Poznavalka biodinamičnega kmetovanja bo predstavila tudi knjigo Kuhinja na osnovi žitaric v ritmu s tednom. Pridružite se nam lahko ob torkih in četrtkih, ob 18.30 na Slapu pri Vipavi.

 

Dogaja se tudi v Dobravljah, Lokavcu in Podragi, kjer v okviru različnih programov Usposabljanje za življenjsko uspešnost  Ljudska univerza Ajdovščina izvaja zanimiva predavanja in delavnice.

 

V okviru nacionalnega projekta, ki ga je vodil Andragoški center Slovenije, smo razvili in šolskem letu 2012/13 začeli v Ajdovščini pilotno izvajati nov program za brezposelne osebe Ponudnik tradicionalnih izdelkov, pridelkov in storitev. Zasnovan je tako, da vodi udeležence od oblikovanja poslovne ideje, medsebojnega povezovanja ponudnikov pa vse do aranžiranja izdelka in končne prodaje na turističnem in domačem trgu. Poleg teoretičnega znanja bo 21 udeležencev prejelo veliko individualnega svetovanja pri izdelavi poslovnega načrta, trženjskega spleta, finančnega načrta podjetja in aktivno sodelovalo v praktičnem delu programa.

 

Za informacije nas pokličite na: 05/36 64 750, 041 437 785.

H. F.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 183
Izšla: 27.01.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
25.02.2017 | Kultura
Ilustracije treh

Bodite prvi pri oddaji mnenja.