Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Zvečer in ponoči bo jasno. Šibka burja na Primorskem bo večinoma ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 0, ob morju ter deloma v Vipavski dolini od 0 do 4 stopinje C.
2°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
4°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
7°C | 23°C
petek, 31.03.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Vipavska ekipa prve pomoči prva na regijskem ......


SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
27.06.2014      14:38
A A

Vipavska ekipa prve pomoči prva na regijskem preverjanju


V soboto, 7. junija, je v Kopru potekalo regijsko preverjanje usposobljenosti ekip prve pomoči Civilne zaščite in Rdečega križa. Preverjanja se je udeležilo 7 ekip iz severnoprimorske in obalne regije in sicer ekipe iz občin Idrija, Miren–Kostanjevica, Ajdovščina, Vipava, Koper, Izola in Piran. Med vsemi je največjo mero usposobljenosti pokazala vipavska ekipa prve pomoči Rdečega križa Ajdovščina in dosegla 1. mesto.


Deli:

Ekipo je usposobil in opremil Rdeči križ s pomočjo Občine Vipava, da bi lahko nudila prvo pomoč v primeru večjih naravnih in drugih nesreč. Na regijskem preverjanju so se preizkusili: Špela Ambrožič (vodja ekipe), Monika Fajdiga (pomočnica vodje), Petra Fučka, Martina Petan, Ivo Prelc in Andraž Šorc.

Ajdovska ekipa prve pomoči, ki jo je usposobil Rdeči križ s pomočjo Občine Ajdovščina, se je prav tako odlično izkazala. V ekipi so sodelovali: Benedikt Ličen (vodja ekipe), Katja Lahajnar (pomočnica vodje), Tamara Mozetič in Robert Kopatin.

Ekipe so se pomerile na štirih deloviščih z več poškodovanci, ki so jih morale oskrbeti v desetih minutah. Pomagati so morale ranjenim v strelskem obračunu, poškodovanim na igrišču, utopljencu, epileptiku itd. Na državno preverjanje, ki bo 27. septembra prav tako v Kopru, sta se uvrstili vipavska ekipa kot predstavnica Severnoprimorske regije in ekipa iz Kopra kot predstavnica obalne regije. Ajdovski in vipavski ekipi iskreno čestitamo za prikazano znanje in držimo pesti za Vipavce, da se čim bolje izkaže na državnem preverjanju!

Irena Žgavc


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 184
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.