Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo sončno. Ponekod bo pihal šibak veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29 stopinj C.
13°C | 28°C
torek, 30.05.2017
14°C | 28°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 29°C
četrtek, 01.06.2017
14°C | 28°C
petek, 02.06.2017
15°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Stopimo v tuje čevlje


LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO

| |
29.09.2015      12:27
A A

Stopimo v tuje čevlje


Škofijska karitas Koper je v sodelovanju in z veliko podporo Občine Ajdovščina v začetku leta v mestnem središču odprla Hišo Malorca in tako ponudila brezdomnim streho nad glavo.


Deli:

Teh je po ocenah Občine Ajdovščina kar 14, če prištejemo še prikrite brezdomne, je številka še višja. Trenutno v hiši biva pet uporabnikov, trije v starosti do 30 let in dva v starosti nad 60. Vzroki, da so se ti ljudje znašli na socialnem robu, brez strehe nad glavo so različni – od nesoglasij v družini, socialne izolacije, nestabilnega trga dela, neurejenih osebnih statusov in podobno. Vsak ima svojo zgodbo in večkrat bi morali stopiti v njihove čevlje, da bi tako premagali predsodke. V našem vsakdanu se dobijo tudi dobre novice, tako smo zelo veseli, da je eden izmed uporabnikov že zapustil hišo, si dobil zaposlitev in rešil stanovanjski problem. V Hiši Malorca na Prešernovi 10, lahko biva 10 uporabnikov za dobo enega leta z možnostjo podaljšanja pogodbe, prednost imajo občani občine Ajdovščina. Poleg nastanitve, so uporabniki deležni informativnega in svetovalnega sklopa, v prihodnosti pa načrtujemo še različne delavnice, srečanja, želimo, da bi bila hiša odprta tudi za druge. Hvaležni smo, da nam že od samega začetka pri dostavi toplih obrokov in predstavitvi ideje hiše pomaga ajdovski Rdeči Križ, s paketi hrane, oblačili, obutvijo in pohištvom ter drugo opremo za hišo pa Center karitas v Ajdovščini. V veliko pomoč nam je tudi strokovno vodenje, svetovanje in dolgoletne izkušnje gospe Darje Zver, ki je vodja Dnevnega centra za brezdomce v Bertokih. Brezdomstvo postaja v Sloveniji zelo pereč problem, rešitve zanj iščejo različne organizacije, ki se ukvarjajo z brezdomnimi združene v mrežo Društva Brezdomni – do ključa.

Hiša Malorca Ajdovščina pa vas ob svetovnem dnevu brezdomstva vabi na dan odprtih vrat, v petek 9. oktobra 2015 od 9. do 14. ure. Predstavili vam bomo delovanje hiše, odprti pa smo za vse ideje, pobude in morebitno sodelovanje v lokalnem okolju. Toplo vabljeni!
Spremljajte pa nas lahko tudi na Facebooku pod »Hiša Malorca«.

Urška Brežnjak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
03.06. - 04.06.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Holografic human element (BIH)
04.06.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Spike Polite (Reagan Youth) + GUB)
06.06. - 07.06.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Aviana + Awake the Dreamer (SE)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.