Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
7°C | 15°C
torek, 25.04.2017
10°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Srečanje zvestih krvodajalcev


PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
14.11.2012      8:40
A A

Srečanje zvestih krvodajalcev


Krvodajalci za svoje človekoljubno dejanje ne prejmejo plačila ali kakšne druge nagrade, razen notranjega občutka zadovoljstva, da so nekomu pomagali ozdraveti ali celo preživeti.


Bogomir Trošt, Jožko Krkoč, predsednica Vera Kodrič, Damjan Fabčič, Valentin Bratina in Jožko Bučinel - foto Irena Žgavc
Bogomir Trošt, Jožko Krkoč, predsednica Vera Kodrič, Damjan Fabčič, Valentin Bratina in Jožko Bučinel - foto Irena Žgavc...
Deli:

Za njihovo humanost se jim je Rdeči križ Ajdovščina vsaj nekoliko zahvalil na srečanju 13. oktobra v pizzeriji Hotela Gold club v Ajdovščini. Krvodajalcem jubilantom je podelil priznanja za deseto in višja okrogla darovanja. Za 50 - krat darovano kri so plakete prejeli: Aleš Brecelj, Slavko Breščak, Bogdan Kodele in Anton Podobnik. Miran Pregelj, Bojan Trbižan in Robert Vovk so prejeli priznanje za 60 - krat darovalo kri. Za sledeče okroglo darovanje so priznanje prejeli: Jože Copič, Igor Kobal, Franc Krašna in Dušan Rijavec. Najvišja pa so bila podeljena priznanja za 80 - krat darovano kri, ki so jih prejeli: Jožko Bučinel, Damjan Fabčič, Jožko Krkoč in Bogomir Trošt.

Predsednica Vera Kodrič se je s šopkom rož še posebej zahvalila vitezu krvodajalstva Valentinu Bratini, ki je doslej kri daroval že 107 - krat. Gospod Bratina je že presegel mejo 65 let, vendar po pogovoru z zdravnikom še naprej ostaja v krvodajalskih vrstah, kar je gotovo zelo plemenita gesta, ki jo le redki zmorejo.

Srečanje je bilo prav tako priložnost za zahvalo tistim, ki Rdeči križ podpirajo in mu pomagajo pri izvajanju programa krvodajalstva. Zahvalo je tako sprejel stotnik Miloš Žvokelj iz Centra za usposabljanje Slovenske vojske Vipava. Več pripadnikov in pripadnic SV vsako leto daruje kri, poleg tega pa je Center Rdečemu križu  za namen terenske krvodajalske akcije v brezplačno uporabo namenil njihove prostore. Zahvala je bila izrečena tudi Zavodu za šport Ajdovščina, ki je v zadnjih dveh letih Rdečemu križu za namen terenske krvodajalske akcije brezplačno odstopil svoje čudovite prostore v Mladinskem centru in hotelu Hiša mladih v Ajdovščini.

Da si krvodajalke in krvodajalci ter vsi, ki pripomorejo k izvajanju programa preskrbe s krvjo, zaslužijo zahvalo in priznanje sta na srečanju spregovorila občinski svetnik Občine Ajdovščina, predsednik komisije za družbene dejavnosti in nekdanji predsednik RK Ajdovščina Anton Žagar ter podžupan Občine Vipava Alojz Durn. Obiskala sta nas tudi Marinka Tomšič in  Branko Černic iz zamejskega Združenja prostovoljnih krvodajalcev - odsek Sovodnje ob Soči, s katerima RK Ajdovščina že vrsto let sodeluje in prijateljuje.

Gospo Marinko je ljubezen odpeljala v Sovodnje ob Soči, kjer je bila ena izmed ustanoviteljic prostovoljnega združenja krvodajalcev, vendar je vedno ohranjala stike z rodno Ajdovščino.

Podelitev priznanj oziroma formalni del srečanja je povezovala Sanda Hain, za kar se ji ob tej priložnosti iskreno zahvaljujemo. Prav tako se najlepše zahvaljujemo nadarjeni glasbenici Mojci Vitez, ki nas je razveselila s solističnim nastopom na harmoniki. Poleg nje je srečanje popestril pevec Sebastjan Fabčič. Celotno dogajanje je dokumentiral krvodajalec Alfonz Krapež in tako nas bodo na srečanje spominjale čudovite slike, za kar se gospodu Krapežu najlepše zahvaljujemo. Zahvala gre tudi Damjani Plešnar, ki je z zapisom v kaligrafiji priznanjem za krvodajalce dodala posebno čarobnost.

Irena Žgavc

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.