Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Po nekaterih kotlinah bo nastala megla. Burja na Primorskem bo slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -14 do -9, ob morju ter ponekod v Vipavski dolini okoli -2 stopinji C.
-2°C | 8°C
torek, 23.01.2017
-4°C | 13°C
sreda, 24.01.2017
-2°C | 8°C
četrtek, 25.01.2017
-1°C | 7°C
Opozorila
Petek, 20.1.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
8°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Srečanje članov medgeneracijskih skupin MIDS...


PROSTOVOLJSTVO

| |
16.06.2014      10:04
A A

Srečanje članov medgeneracijskih skupin MIDS


Medgeneracijsko informacijsko družabno središče (MIDS) Ajdovščina ponuja izobraževanje, svetovanje, razvedrilo in vsestransko vključevanje v širše okolje. Ustanovljeno je bilo leta 2010. Vanj so se vključili člani medgeneracijskih prostovoljnih skupin za kakovostno starost, posamezni člani Zveze slovenskih častnikov in Zveza veteranov vojne za Slovenijo, nepovezani upokojeni in še zaposleni pripadniki Slovenske vojske ter Ministrstva za obrambo.


Deli:

MIDS Ajdovščina je že prvo leto pripravilo okrog šestdeset različnih aktivnosti s področja prostovoljstva, pohodništva, rekreacije v telovadnici in na bazenu, tematske delavnice in predavanja, računalniški tečaj, praznovanja in razstave. Skupine za samopomoč redno delujejo in vsako leto organizirajo planinski tabor na Pokljuki.

Tretjega junija smo se člani MIDS Ajdovščina in MIDS Slovenska Bistrica ter člani Medgeneracijskega prostovoljskega društva MO srečali v vojašnici Franca Uršiča v Novem mestu. V vojašnici nas je prijazno sprejel poveljnik vojašnice polkovnik Žarko Henigman in nam predstavil enoto, ki ji poveljuje, ter objekte vojašnice. Največ pozornosti sta izvabila muzej in spominska soba Teritorialne obrambe in naborniške vojske.

Seznanili so nas tudi s temeljnimi postopki oživljanja in uporabo defibrilatorja, nekateri pa smo se preizkusili še v streljanju. V velikem številu so si udeleženci srečanja ogledali muzejsko zbirko IMV Novo mesto.

Vrhunec srečanja pa je predstavljalo družabno srečanje s prijetno glasbo in plesom ter predstavitvijo skupin za samopomoč s Primorske, Štajerske, Gorenjske in Dolenjske pri izviru Bršljinskega potoka.

To je bilo že tretje srečanje po vrsti. Prvo je bilo na Pokljuki, drugo na Debelem rtiču in tretje sedaj v Novem mestu. Vračali smo se polni lepih vtisov z željo, da se čim prej spet vidimo.

Tekst Zvonka Kotnik, foto Egon Volk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2017
Danes ni dogodkov.
28.01.2017 | Družabni dogodki
Koncert skupine: Ottone Pesante (ITA)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.