Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

jasno
Ponoči bo jasno, le v Beli Krajini in ponekod na Kočevskem bo pretežno oblačno. Po nekaterih nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -16 do -7, na Primorskem od -6 do 0 stopinj C.
-4°C | 11°C
ponedeljek, 23.01.2017
-4°C | 10°C
torek, 24.01.2017
-3°C | 8°C
sreda, 25.01.2017
-1°C | 7°C
četrtek, 26.01.2017
-5°C | 10°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Gruzija tako in drugače


PROSTOVOLJSTVO

| |
24.05.2015      18:23
A A

Gruzija tako in drugače


V Medobčinskem društvu prijateljev mladine že tretji mesec gostimo EVS prostovoljko Gurando iz Gruzije, ki bo celo leto z nami sodelovala v okviru projekta ‘’Prosti čas otrok in mladostnikov’’.


Deli:

Kot pove že samo ime, se prostovoljka vključuje in dela predvsem z otroki in mladimi in zato je v zadnjih mesecih pripravila kar nekaj predstavitev po osnovnih šolah. Osnovnošolcem predstavi Gruzijo, gruzijsko družbo in navade, otroke pa ponavadi najbolj pritegne s predstavitvijo gruzijskega jezika, ki se osnovnošolcem zdi zelo zanimiv predvsem zaradi posebne gruzijske pisave. Gruzijska pisava otroke pritegne in hitro se naučijo zapisati svoje ime, kakšne druge preproste besede ali fraze. Del Gurandinih obiskov predstavljajo tudi bolj praktične delavnice, kjer izdelujejo zastave, letala, zlagajo puzzle ipd.

Poleg predstavitev za otroke na osnovnih šolah je Guranda v maju pripravila še predstavitev svoje države v Vipavi, v organizaciji Sadeži družbe, kjer je za odrasle udeležence pripravila tudi kuharsko delavnico priprave tradicionalne gruzijske slaščice. Kljub temu, da sama pravi, da ni najboljša kuharica so se na koncu vsi udeleženci posladkali. Guranda bo vesela še kakšnega vabila in bo z veseljem ponovno predstavila svoje kuharske spretnosti.

Konec maja se pričenjajo še Gurandini filmski večeri, na katerih si bomo lahko ogledali gruzijske filme. Prvi večer bo 28. maja 2015 ob 19:00 v Hiši mladih, ogledali pa si bomo film Svan! Vse, ki vas ogled filma zanima, vabimo, da se pridružite.

Guranda Dzamelashvili in Maša Čibej

MDPM Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.01.2017
Danes ni dogodkov.
28.01.2017 | Družabni dogodki
Koncert skupine: Ottone Pesante (ITA)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.