Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-2°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-5°C | 10°C
ponedeljek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Poslovne

Podjetništvo prihodnosti=socialno ......


POSLOVNE

| |
16.05.2014      9:58
A A

Podjetništvo prihodnosti=socialno podjetništvo


V Ajdovščini, v okviru Tedna vseživljenskega učenja, je 14. maja o razvoju in značilnostih ter primerih dobre prakse socialnega podjetništva spregovoril Tomaž Stritar iz zavoda Uspešen Podjetnik.


Deli:

Zakaj je pravzaprav socialno podjetništvo, podjetništvo prihodnosti?

Tomaž Stritar:" Zato, ker temelji na idejah družbe, izhaja iz neke inovacije, ki pomaga reševati neke družbene probleme. In prav ti problemi so lahko priložnost za podjetnike. Socialni podjetnik lahko postane vsaka pravna oseba, tisti, ki ga v družbi kaj moti in se ne želi samo pritoževati, ki si želi sprememb in ima dovolj moči, da svetu ponudi neke rešitve. Slovenija ima Zakon o socialnem podjetništvu, prav v teh dneh vlada tudi sprejema ukrepe za podporo socialnemu podjetništvu in s tem pomoč, ki jo lahko socialni podjetniki pričakujejo od države. V EU, ugotavljajo ekonomisti, se s socialnim podjetništvom zagotavlja do 7 % delovnih mest, deset krat več kot v Sloveniji (0,7 %). Se pa sektor socialnega podjetništva v Sloveniji zadnji dve leti bolj pospešeno razvija, tako da bo trenutek, ko bo država priskočila na pomoč z ukrepi - sistemom nagrajevanja, še pospešil širjenje takih podjetij."

Udeleženci delavnice smo dobili številne nove informacije in ideje o področjih socialnega podjetništva. To relativno mlado podjetništvo daje priložnost ranljivim skupinam ljudi in tako pomaga  posamezniku, da pridobi nove delovne veščine in se zato lažje zaposli.

Nives Derman

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.