Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
6°C | 16°C
torek, 25.04.2017
11°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Šola podjetništva: Zadruge in zadružništvo...


POSLOVNE, OBVESTILA

| |
21.09.2015      12:18
A A

Šola podjetništva: Zadruge in zadružništvo


Šola podjetništva zopet odpira svoje duri. Mladinski svet Ajdovščina v sodelovanju z Raziskovalnim inštitutom za socialno ekonomijo (RISE), v oktobru in novembru 2015 vabi v Šolo podjetništva na temo Zadruge in zadružništvo.


Deli:
Šola podjetništva Mladinskega sveta Ajdovščina je izobraževalni program, ki poteka že tretje leto zapored, tokrat na temo Zadruge in zadružništvo. Zadruga je posebna vrsta organizacije, ki jo slovenska zakonodaja opredeljuje kot organizacijo vnaprej nedoločenega števila članov, ki ima namen pospeševati gospodarske koristi svojih članov ter temelji na prostovoljnem pristopu, svobodnem izstopu, enakopravnem sodelovanju in upravljanju članov. Med bistvenimi lastnostmi zadruge se navaja zlasti sodelovanje članov z zadrugo in pa osebna narava članstva. Zadruge so močno razširjene po vsem svetu in po statistiki Mednarodne zadružne zveze zadruge različnih vrst (kreditne, kmetijske, obrtne, stanovanjske, potrošniške, delavske, izobraževalne, zdravstvene in druge) v svetu povezujejo 800 milijonov članov ter zagotavljajo 100 milijonov delovnih mest, kar 20 % več kot vsa multinacionalna podjetja skupaj. Zadruge tako predstavljajo priložnost in eno od možnosti rešitve težav z brezposelnostjo tako mladih kot tudi malce starejših.

Mladinski svet Ajdovščina bo v sodelovanju z Raziskovalnim inštitutom za socialno ekonomijo organiziral Šolo podjetništva, na kateri boste izvedeli kaj je zadruga, katere so njene osnove in značilnosti, prednosti in slabosti, kako začeti, kako ustanoviti zadrugo, katere vrste zadrug poznamo ... Osnovno izobraževanje bo najprej zajemalo tri srečanja, ki se bodo glede na profil in interes udeležencev, po potrebi lahko tudi nadgradila s predstavitvijo primerov dobrih praks, z delom na razvoju idej udeležencev pod vodstvom izkušenih mentorjev, z delom na snovanju poslovnih načrtov udeležencev in tudi z delom na konkretnih primerih udeležencev ter svetovanjem posameznikom pri ustanavljanju zadruge, ki bodo tik pred vzpostavitvijo le-te in bodo pri tem potrebovali pomoč. Program Šole podjetništva in njegov potek bomo tako sproti prilagajali željam in potrebam skupine ter interesu posameznih udeležencev.

Šola podjetništva bo potekala enkrat tedensko (oziroma po dogovoru z udeleženci, ki ga bodo sklenili na prvem srečanju) predvidoma ob sredah v popoldanskih urah s pričetkom v sredo, 7. oktobra 2015, ob 18h, v prostorih Mladinskega centra in hotela Ajdovščina v Palah (Cesta IV. prekomorske 61 a, Ajdovščina).

Šola podjetništva je prvotno namenjena predvsem mladim, udeležijo pa se je lahko vsi, ki želijo v prihodnosti kreniti na svojo podjetniško pot. Kotizacija za šolo podjetništva znaša 20 EUR, ki jo udeleženci poravnajo na prvem srečanju. Prijave za Šolo podjetništva zbiramo do 5. oktobra 2015. Prijaviš se lahko s prijavnico, ki jo dobiš na spletnem naslovu http://msa.si, kjer dobiš tudi vse dodatne informacije o Šoli podjetništva. Prijavnico je potrebno poslati na elektronski naslov info@msa.si, najkasneje do 5. oktobra 2015. Na omenjenem elektronskem naslovu smo dosegljivi tudi za dodatne informacije.

Helena Harej,

predsednica Mladinskega sveta Ajdovščina




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Jack Holmes in Greg Rekus
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
23.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Jack Holmes in Greg Rekus
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in

Bodite prvi pri oddaji mnenja.