Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.05.2017

delno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, v notranjosti Slovenije bodo nastale krajevne plohe in nevihte. Možne so tudi posamezne močnejše nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 27 stopinj C.
12°C | 28°C
sreda, 24.05.2017
14°C | 26°C
četrtek, 25.05.2017
13°C | 24°C
petek, 26.05.2017
10°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Torek, 23.5.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

19. Filipov tek in spust


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
24.02.2015      12:30
A A

19. Filipov tek in spust


Društvo za ohranjanje naravne in kulturne dediščine GORA s Predmeje je ob letošnjem kulturnem prazniku s tradicionalnim Filipovim tekom in spustom obeležilo 120. obletnico prve smučarske tekme. Takratni smučarji, predvsem gozdarji, so se pomerili v smučarskem teku s Predmeje do vrha 1495 metrov visokega Golaka in se nato spustili navzdol proti Predmeji.


Deli:

Udeležence že 19. Filipovega teka in spusta, srečanja smučarjev po starem, je tokrat na Predmeji pričakala prava snežna pravljica. Člani demonstratorske skupine Edmund Čibej so pod vodstvom Slavka po pravem snežnem viharju v Tihi dolini uspeli pripraviti odlično progo za dobre štiri stotnije udeležencev iz društev, ki negujejo tradicijo smučanja po starem. Najmlajši udeleženec je bil osemletni Ožbej Rezoničnik iz društva Podmeninski gadje, najstarejši pa zvesti udeleženec Filipovega teka in spusta Ernest Bizjak iz društva Emaus Bovec. Kot vedno se je domače tekme udeležil tudi Roman Blaško. Mladi in stari so se po slovesnem spustu Slavk Vidica in nagovoru predstavnika sveta KS Predmeja Lea Blaška pognali na progo s vsaj trideset let staro smučarsko opremo. Prvo mesto na vrhuncu si je pritekel domačin Peter Likar. Sledil je spust, kjer so tekmovalci in tekmovalke kot vedno poskrbeli tudi za umetniški vtis. Sodniki so namreč ocenjevali tako slog smučanja kot opravo. Ob lovcih in gozdarjih so posebno pozornost v lično izdelanih oblekah z obveznimi spodnjicami s čipkami prislužile tekmovalke, za dobro vzdušje pa je poskrbel voditelj Franc Vidmar.

Praznično vzdušje se je nadaljevalo s popoldansko tekmo v skokih, ki jo je Društvo GORA pripravilo v sodelovanju s Skakalnim klubom POK. Na 14-metrski napravi so se pomerili najmlajši domači upi, ki rastejo v klubu pod strokovnim vodstvom Mitje Velikonja in ostalih članov kluba. Tilen in Zala Likar, Ela Krapež, Teo Krivec in Jaka Leban so pred domačimi navijači pokazali, da so iz pravega testa in da podpora staršev ter trud strokovne ekipe v klubu že dajeta sadove. Med začetniki se je po skakalnici pognal tudi Matic Kolar Tratnik, med dečki do 15 let je skočil Žan Prem, člansko in veteransko vrsto pa sta branila Mitja Velikonja in Dušan Prem. Obiskovalci so posebno spodbudo namenili tudi Ernestu Turku, ki je skočil v starodobni opravi.

nr
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 186
Izšla: 26.04.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.