Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
2°C | 4°C
sreda, 18.01.2017
0°C | 5°C
četrtek, 19.01.2017
-1°C | 5°C
petek, 20.01.2017
-5°C | 6°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 18h
Zvečer se bo burja krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
2°C
4°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

Ob polni luni na Mali Golak


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
30.01.2013      12:48
A A

Ob polni luni na Mali Golak


Lansko leto nam ga je onemogočil dež - letos nas je na prvem pohodu na Mali Golak sprejela in navduševala prava zimska pravljica.


Deli:

Športno društvo Slano blato Lokavec se je v začetku novega leta odločilo, da v okviru svojega osnovnega poslanstva, to je organiziranja športno - rekreativnih prireditev, poskusi nekaj novega. Tako smo v petek, 25. januarja 2013, organizirali  prvi nočni pohod ob polni luni na Mali Golak. Pohoda se je udeležilo 25 motiviranih pohodnikov, ki jih niso zmotili niti tema niti mraz niti burja.

Na pot smo krenili s Predmeje ob 19. uri. Na slabe vremenske razmere smo ob dobrem vzdušju hitro pozabili in v dobri uri in pol smo bili že na vrhu Golaka. Zaradi zelo hladnega ozračja na vrhu nismo predolgo mirovali, po okrepčilu in skupinski fotografiji smo se hitro odpravili  v dolino.

Po ljudskem izročilu velja, da Luna daje, povečuje, oživlja in spreminja, in resnično ima hoja ob polni luni poseben čar. Če ne drugače nas je Luna spremenila vsaj toliko, da smo bili bogatejši za lepo izkušnjo.

 

Blaž Lokar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.