Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-2°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-5°C | 10°C
ponedeljek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Strateški razvojni dokument


OBČINSKE

| |
23.11.2016      15:42
A A

Strateški razvojni dokument


Ajdovska občina pospešeno pripravlja strategijo občine do leta 2030. Gre za temeljni razvojni dokument, ki bo nakazoval oziroma usmerjal, v katere dejavnosti je treba prvenstveno vlagati denar, znanje in čas, saj dolgoročna vizija ni samo spisek želja, kako naj bi živeli v občini čez dobrih deset let.


Foto Matjaž Jazbar
Foto Matjaž Jazbar
Deli:

Strategija razvoja občine ima več podpoglavji, pač v skladu z razvejano strukturo življenja občine – od gospodarstva denimo, pa do družbenih dejavnosti. Novembra je bilo tako izpeljanih več delavnic, na katerih so strokovnjaki s posameznih področji skupaj s predstavniki občinske uprave luščili nabore prioritet. Razprave so temeljile na predhodno izdelani tako imenovani SWOT analizi (analizi prednosti, slabosti, priložnosti in nevarnosti), zaključke delavnic pa bodo strokovne službe oblikovale v skupno strategijo, o kateri se bo čisto na koncu izrekel še občinski svet kot najvišji organ občine.

Ločeno je že prej nastala strategija turizma občin Ajdovščina in Vipava, ki sta jo občinska sveta že sprejela. V nastajanju je tudi strategija gasilstva v občini, prav tako se skozi širšo javno razpravo oblikuje celostna prometna strategija. Le-ta ima nekoliko drugačen status, saj je občina pridobila iz državnih jasli nepovratna sredstva, hkrati pa CPS predstavlja predpogoj za kandidiranje na denar iz evropskih skladov, predvidenih za prenove starih mestnih jeder. Ena od delavnic CPS je predvidena za 2. december ob 14. uri.

Foto Matjaž Jazbar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.