Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

jasno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne bo ponekod v notranjosti še oblačno ali zamegljeno. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem okoli 19 stopinj C.
6°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 21°C
nedelja, 30.10.2016
6°C | 20°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 18°C
torek, 01.11.2016
7°C | 14°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Vsi smo otroci matere narave. Ni ona naša, mi ......


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
22.04.2015      18:10
A A

Vsi smo otroci matere narave. Ni ona naša, mi smo njeni!


V soboto, 28. marca, smo v športnem društvu Slano blato organizirali čistilno akcijo – Očistimo Lokavec.


Deli:

Ob 9. uri smo se krajani, ki nam čisto okolje in lep videz kraja veliko pomenita, zbrali pred dvorano Edmunda Čibeja. Po krajšem nagovoru predsednika društva Bojana Pergarja, ki nam je podal informacije o sami izvedbi akcije, smo se razdelili v skupine in pričeli s čiščenjem našega kraja. Čeprav se količina odpadkov v naravi iz leta v leto zmanjšuje, smo le-teh tudi letos zbrali več kot bi si želeli. Upamo, da se je naše sporočilo o želji po čistem Lokavcu, dotaknilo tudi tistih, ki odpadke brez slabe vesti še vedno odmetavajo vsepovprek. Akcijo smo okrog 12. ure zaključili z zasluženo malico in se še malo pogovorili o odpadkih in divjih odlagališčih, ki smo jih odkrili. Enotni smo si bili, da je potrebno vsaj enkrat letno izvesti čistilno akcijo in tako poskrbeti, da ohranimo kraj urejen in čist. Pomembno pa je, da se tega zavedajo predvsem tisti, ki držijo prihodnost Lokavca v rokah – naši najmlajši. Zato smo bili v društvu še posebej ponosni, da so se nam na ta dan pridružili tudi štirje učenci vaške osnovne šole.

Čistilne akcije so prijetna in vzgojna oblika druženja, obenem pa spodbujajo pozitiven odnos do okolja. Udeleženci čistilne akcije smo si z dobro voljo in mislijo, da delamo nekaj zares koristnega, polepšali že tako lepo sončno soboto. 

Hvala vsem pridnim rokam! Dokazali smo, da nam je za naravo mar.

Pri izvedbi akcije se zahvaljujemo tudi: KS Lokavec, ki nam je omogočila uporabo prostora za pogostitev, Komunalno stanovanjski družbi d.o.o. Ajdovščina za dostavo zabojnika in vrečk za smeti ter pekarni Ježek za pomoč pri pogostitvi.

ŠD Slano blato

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.