Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Danes bo oblačno in čez dan deževno. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 5h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
14°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

V Lokavcu ponovno na ogled umetelni izdelki ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
12.04.2014      9:37
A A

V Lokavcu ponovno na ogled umetelni izdelki članic krožka ročnih del


Od petka, 4. aprila, ko so članice ročnih del iz Lokavca odprle razstavo, do konca naslednjega tedna, je Dvorana Edmunda Čibeja privabila mnoge ljubitelje s šivanko, kvačko, pletilkami ali kleklji ustvarjenih izdelkov. Odprtje razstave so tudi tokrat popestrili članice in člani Dramsko pevske skupine Zarja, ki deluje v okviru DU Ajdovščina.


Deli:

Ko pomlad zakoraka v našo dolino, lokavške žene, članice krožka ročnih del, v Dvorani Edmunda Čibeja v Lokavcu že tradicionalno postavijo na ogled svoje izdelke. Skozi zimo so se tudi tokrat družile vsako sredo zvečer, rezultat tega druženja pa je pomladno barvita razstava, tudi z mnogimi idejami, kako si lahko polepšamo prihajajoče velikonočne praznike. In ker je v Lokavcu vse več posameznikov, ki prostega časa ne enačijo s poležavanjem na kavču, smo letos na razstavi ročnih del poleg izvezenih, kvačkanih, pletenih in klekljanih umetnin občudovali tudi lesene in kovinske miniaturne izdelke Viktorja Slokarja ter drobcene okraske Vide Posega.

Občutke članic krožka ob nastajanju izdelkov in tudi ob razstavi najbolje izrišejo besede, ki so jih ob odprtju same namenile obiskovalcem:

»Vesele smo, da nam uspeva vsako leto izdelati in na ogled postaviti naše delo. Čas, ki nam ni naklonjen in brezglavo drvi, pa nas ne more odvrniti od naših večerov druženja in ustvarjanja. Ta druženja bogatijo medsebojne odnose, pokramljamo o tegobah, se poveselimo ob lepih trenutkih, izmenjamo  ideje in nasvete. Tako nastajajo čudoviti izdelki, ki bi jih bilo škoda zapreti v skrinje. Pred nami pa je velikonočni čas, ko vsaka gospodinja še posebej skrbno polepša svoj dom. Vedno bolj cenjen je ročno izvezen ali kvačkan prt, pa s čipko obogaten prtiček na košari polni dobrot, in zavese, kvačkane ali s čipko, ki v dom prinesejo domačnost in toplino /.../«

Vsak razstavljeni eksponat je svet zase, je trenutek, ujet za zmeraj ali vsaj za dobršen del našega bivanja. In zares smo lahko veseli, da so razstavljavke skupaj s svojimi  gosti pripravljene ta 'ujeti trenutek večnosti' vedno znova deliti z nami.

Bojana P. Kompara

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran

Bodite prvi pri oddaji mnenja.