Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

oblačno
Ponoči se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo marsikje megla ali nizka oblačnost. Jutranje temperature bodo od -5 do -2, na Primorskem okoli 5 stopinj C.
-2°C | 9°C
nedelja, 04.12.2016
-2°C | 11°C
ponedeljek, 05.12.2016
-3°C | 12°C
torek, 06.12.2016
-1°C | 10°C
Opozorila
Petek, 2.12.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
9°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

V Lokavcu ponovno na ogled umetelni izdelki ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
12.04.2014      9:37
A A

V Lokavcu ponovno na ogled umetelni izdelki članic krožka ročnih del


Od petka, 4. aprila, ko so članice ročnih del iz Lokavca odprle razstavo, do konca naslednjega tedna, je Dvorana Edmunda Čibeja privabila mnoge ljubitelje s šivanko, kvačko, pletilkami ali kleklji ustvarjenih izdelkov. Odprtje razstave so tudi tokrat popestrili članice in člani Dramsko pevske skupine Zarja, ki deluje v okviru DU Ajdovščina.


Deli:

Ko pomlad zakoraka v našo dolino, lokavške žene, članice krožka ročnih del, v Dvorani Edmunda Čibeja v Lokavcu že tradicionalno postavijo na ogled svoje izdelke. Skozi zimo so se tudi tokrat družile vsako sredo zvečer, rezultat tega druženja pa je pomladno barvita razstava, tudi z mnogimi idejami, kako si lahko polepšamo prihajajoče velikonočne praznike. In ker je v Lokavcu vse več posameznikov, ki prostega časa ne enačijo s poležavanjem na kavču, smo letos na razstavi ročnih del poleg izvezenih, kvačkanih, pletenih in klekljanih umetnin občudovali tudi lesene in kovinske miniaturne izdelke Viktorja Slokarja ter drobcene okraske Vide Posega.

Občutke članic krožka ob nastajanju izdelkov in tudi ob razstavi najbolje izrišejo besede, ki so jih ob odprtju same namenile obiskovalcem:

»Vesele smo, da nam uspeva vsako leto izdelati in na ogled postaviti naše delo. Čas, ki nam ni naklonjen in brezglavo drvi, pa nas ne more odvrniti od naših večerov druženja in ustvarjanja. Ta druženja bogatijo medsebojne odnose, pokramljamo o tegobah, se poveselimo ob lepih trenutkih, izmenjamo  ideje in nasvete. Tako nastajajo čudoviti izdelki, ki bi jih bilo škoda zapreti v skrinje. Pred nami pa je velikonočni čas, ko vsaka gospodinja še posebej skrbno polepša svoj dom. Vedno bolj cenjen je ročno izvezen ali kvačkan prt, pa s čipko obogaten prtiček na košari polni dobrot, in zavese, kvačkane ali s čipko, ki v dom prinesejo domačnost in toplino /.../«

Vsak razstavljeni eksponat je svet zase, je trenutek, ujet za zmeraj ali vsaj za dobršen del našega bivanja. In zares smo lahko veseli, da so razstavljavke skupaj s svojimi  gosti pripravljene ta 'ujeti trenutek večnosti' vedno znova deliti z nami.

Bojana P. Kompara

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
02.12.2016
Danes ni dogodkov.
08.12.2016 | Umetnost
Enej Gala, "Spotikalci"
08.12.2016 | Ostalo
Drugi adventni večer 2016
03.12.2016 | Umetnost
Ta veseli dan kulture v Pilonovi galeriji Ajdovščina
03.12.2016 | Družabni dogodki
Velik Miklavžev koncert: Demolition group, Elvis Jackson in MI2
08.12.2016 | Umetnost
Enej Gala, "Spotikalci"
08.12.2016 | Ostalo
Drugi adventni večer 2016
10.12.201 | Šole in vrtci
DAN ODPRTIH VRAT 2016

Bodite prvi pri oddaji mnenja.