Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno, le v vzhodni in deloma osrednji Sloveniji bo več oblačnosti, ponekod bodo možne tudi krajevne padavine.
13°C | 25°C
petek, 26.05.2017
10°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 28°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Uradno odprtje prenovljene šole v Skriljah


GOSPODARSTVO, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
10.09.2015      20:15
A A

Uradno odprtje prenovljene šole v Skriljah


V ponedeljek, 14. septembra 2015 ob 17.30 uri, bo v Skriljah še uradna slovesnost ob prenovi šolske stavbe. Z začetkom šolskega leta je namreč v klopi že sedlo 66 šolarjev, nove prostore pa bo dobila tudi krajevna skupnost.


Deli:

Leta 1934 zgrajena šolska stavba je bila že pošteno potrebna obnove, krajevna skupnost pa si je tudi že dlje časa prizadevala pridobiti ustrezne prostore za svoje delovanje in priložnostne dogodke. Potrebi sta se srečali v pravem trenutku, končno podobo pa je zrisal arhitekt Andrej Čopič. Naložba je znašala 600 tisoč evrov, 80 odstotkov je krila Občina Ajdovščina iz proračuna, ostalo je primaknilo Ministrstvo RS za gospodarski razvoj in tehnologijo iz sredstev za sofinanciranje občinskih investicij.

Dela je opravila družba Elita Nagode iz Žapuž, stavba pa je doživela temeljito prenovo, namesto lesenih podov so vgradili betonske plošče, vse instalacije so postavili na novo, staro 'telovadnico' so porušili in postavili novo, prizidali pa so še prostore za delovanje krajevne skupnosti in druženje krajanov.

Skriljska šola je podružnica dobraveljske, poleg domačih otrok pa nižje razrede obiskujejo še otroci iz Dobravelj, Stomaža, Kamenj, Potoč in Brji. V letu prenove so se učenci in učitelji stiskali na matični šoli v Dobravljah. Svoje veselje ob vrnitvi v Skrilje bodo zagotovo vtkali v program slovesnosti, ki jo bodo začinili tudi krajani.

rl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 186
Izšla: 26.04.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.