Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja, ponekod drugod pa vzhodnik ali jugovzhodnik. Proti večeru bo veter ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
1°C | 18°C
torek, 28.03.2017
0°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
4°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 23°C
petek, 31.03.2017
6°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Šagra sv. Mihaela v Kamnjah


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
11.10.2014      8:35
A A

Šagra sv. Mihaela v Kamnjah


Odlična vremenska napoved za zadnji vikend v septembru je organizatorjem dala še dodatno motivacijo za pripravo krajevnega praznika. Mladi iz vasi so tokrat združili moči, pripeljali sveže ideje ter se pod budnim, a ne preveč strogim očesom starejših, odločili za organizacijo dogodka.


Foto Mihael Rijavec
Foto Mihael Rijavec
Deli:

Dogajanje v vasi se je pričelo že v soboto, ko so v popoldanskem času najprej na svoj račun prišli otroci ter se zabavali v otroškem živ-žavu. Program sta povezovali vzgojiteljici in otrokom pripravili zabavno popoldne. V večernem mraku so na vaškem igrišču sklenili družabni pohod nekoliko starejši, ki so se s svetilkami podali na bližnji razgledni vrh. Ob dvajseti uri pa se je večer na odprtem nadaljeval s potopisnim predavanjem z naslovom 'S padalom z Mont Blanca'. Ob spremljavi fotografij in videoposnetkov nam je svojo zgodbo o vzponu in poletu predstavil jadralni padalec Damijan Pregelj.

Nedeljsko jutro je običajno rezervirano za svečano sveto mašo in tudi tokrat ni bilo nič drugače. Drugačno pa je bilo dogajanje po maši. Mladi so prijazno pripravili in postregli jutranjo kavo vsem tistim, ki so si je zaželeli. Sledil je čas kosila, a kaj kmalu je bilo v vasi že ponovno veselo. Pričele so se tradicionalne igre, kot so met kamna ter žaganje s 'š'jonom'. Prevlado v prvi disciplini je še enkrat več potrdil Valter Grilanc, ki ga zaenkrat še nihče ni uspel resno ogroziti. Med ženskami pa je zmagala domačinka Metka Lisjak. V metu nekoliko lažjega kamna so se pomerili tudi otroci in staršem pokazali svojo moč.

Še nekoliko bolj napeto je bilo pri žaganju, saj so o zmagovalcu odločale desetinke. Omeniti velja, da je zmaga v obeh kategorijah ostala v vasi. Med moškimi sta najhitreje žagala Rok Ferjančič in Damjan Širok, med ženskami pa Katja Vodopivec in Marinka Antonič.

Sočasno je v dvorani bivše šole potekala razstava peciva in domačih dobrot, ki so jo pripravile gospodinje iz krajevne skupnosti. V zgodnjih večernih urah se je na igrišču odvijala briškuljada, v kateri je svoje mojstrstvo prikazal par Črnigoj - Kompara ter osvojil glavno nagrado, pršut. Za vzdušje na plesišču ter za veselo razpoloženje vseh prisotnih je več kot odlično skrbela glasbena skupina Hram. Obenem je tekom celega večera potekala tudi dobrodelna igra 'šacanje' stojala za pršut. Obiskovalci so ocenjevali težo unikatnega kamnitega stojala za pršut, ki sta ga izdelala domačina. Izmerjeni teži 19,26 kg se je najbolj približal Uroš Rustja ter za nagrado stojalo odnesel domov.

Vreme je tokrat odigralo ključno vlogo in prav lepo je bilo videti v Kamnjah ponovno številne vesele in razigrane obiskovalce. Zagotovo bo to tudi mladim organizatorjem dalo spodbude za naprej!

G. V.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 184
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.