Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
2°C | 6°C
petek, 20.01.2017
-2°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-5°C | 10°C
ponedeljek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 7h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kulturni večer z nastopom dueta Bakalina


DRUŠTVA

| |
27.02.2015      17:53
A A

Kulturni večer z nastopom dueta Bakalina


V petek, 20. februarja 2015, smo v organizaciji Športno kulturno turističnega društva Kamnje - Potoče, spravili pod streho prvi kulturni večer v letošnjem letu.


Foto: Denis Šušmelj
Foto: Denis Šušmelj
Deli:

Predviden je sicer bil 6. februarja, a smo ga zaradi bolezni nastopajočih prestavili. V goste smo povabili Čadrški duo BAKALINA. Duo sestavljata Renata Lapanja, ki s harmoniko spremlja glas Janija Kutina. Ob domačem siru, žganju in ostalih dobrotah je koncert dua navdušil organizatorje in obiskovalce. Kaže, da poleg njihove znane udarniške pesmi ''Banda Krawatarska'', Janiju ne manjka izvirnih idej za avtorska besedila. Renata pa jih suvereno pospremi z melodijami, ki hitro padejo v uho. Pripoved njihovih pesmi nas je popeljala od velikega tolminskega punta izpred 300 let, pa vse do aktualnega političnega in družbenega dogajanja. Skozi nastop sta nam, v tolminskem narečju, predstavila tudi svoj preprost a hkrati prodoren pogled na izzive in ideje s katerimi se srečujeta ob delu in življenju na kmetiji. Jani je med posameznimi skladbami s svojimi razlagami in anekdotami animiral občinstvo ter tako na humoren in pristen način koncert tekoče pripeljal do zaključka. V zahvalo smo jima podarili kamnito oz. Kamenjsko različico bakaline, kot si jo je zamislil in izdelal domači oblikovalec kamna Jože Vodopivec. Koncertu smo dodali še nagradno igro, v kateri smo podarili zgoščenko Bakaline ter prvenec Brkinskega tria z naslovom Dišali so tvoji lasje. Večer se je končal z druženjem nastopajočih in vseh ostalih. Presenetila nas je številčna domača publika, kot tudi obiskovalci iz vseh vetrov. Vsi so nam velika spodbuda za naprej. Na tem mestu se zahvaljujemo nastopajočima, obiskovalcem in vsem, ki so pomagali pri organizaciji dogodka. Posebne zahvale gredo župniku Rafku Klemenčiču, ki nam je prijazno odstopil prostore domačega farovža ter gostilni Sivi Čaven, za okusno in obilno pogostitev nastopajočih. Vse bralce vabimo, da nas v bodoče spremljate tudi na spletni strani www.kamnje.si, kjer bodo objavljene informacije o prihodnjih dogodkih v okviru našega društva.

 M. V.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.