Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.01.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, po nižinah v notranjosti Slovenije bo spet nastajala megla.
-6°C | 12°C
torek, 24.01.2017
-4°C | 8°C
sreda, 25.01.2017
0°C | 6°C
četrtek, 26.01.2017
-5°C | 8°C
Opozorila
Nedelja, 22.1.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-6°C
12°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Šturski zbor sezono zaokrožil s praznovanjem...


KULTURA, VERSKE

| |
02.09.2013      11:07
A A

Šturski zbor sezono zaokrožil s praznovanjem


Pevke in pevci Mešanega pevskega zbora iz Šturij vsako leto zaključijo sezono s skupnim izletom ali romanjem, kamor so povabljeni tudi ožji družinski člani. V letošnjem letu je zaključek potekal v najbolj vročih poletnih dneh avgusta in sicer s praznovanjem Abrahama, oziroma okroglih obletnic.


Deli:

 

 

Glede na to, da so vse jubileje slavile predstavnice ženskega dela zbora, so poskrbele za dobro pogostitev v zelo prijetnem okolju. Ponujena nam je bila počitniška hišica na Gori in sicer na Kovku, blizu doline vsakoletnega Terčeljevega shoda. V sproščenem in sorazmerno hladnem bukovem objemu nas je pri dolgi mizi pozdravil tudi duhovni vodja – župnik Marko Kos.

Za zvestobo petju na koru je ob jubilejih predsednik zbora Marjan Velikonja podaril skromna darila Majdi Božič, Suzani Levpušček  in Ivanki Vrtovec za 50. pomladi, Metki Gobec pa za zaokroženih 40.

Ob skupinski fotografiji, ki bo romala na steno pevske sobe, smo zabeležili novo podobo zbora, ki vključuje nove pevce in pevke. Po številu razposajenih otrok pevcev lahko sklepamo, da se nam ni bati pomanjkanja naslednikov v pevskih vrstah. Najmanj tri pevke so še v 'pričakovanju'.

Po dobrem prigrizku in hladni pijači je stekla beseda tudi o prihajajočem letu, ki bo prinesel kar nekaj novosti. Marinka Šuštar, dolgoletna uspešna zborovodkinja si obeta morda več časa za naš zbor, ker z jesenjo prestopi na plačilno listo najštevilčnejše organizacije. Glede na številne ideje in voljo se nam obeta zanimiva prihodnost na šturskem koru.     

Aleš Brecelj

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.01.2017
Danes ni dogodkov.
28.01.2017 | Družabni dogodki
Koncert skupine: Ottone Pesante (ITA)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.