Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.02.2017

oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in povečini suho.
6°C | 10°C
petek, 24.02.2017
8°C | 11°C
sobota, 25.02.2017
4°C | 12°C
nedelja, 26.02.2017
-1°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-4°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 22.2.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

"Sem pevec in peti mi je vse na sveti..." ...


DOGODKI, UMETNOST

| |
11.06.2015      19:16
A A

"Sem pevec in peti mi je vse na sveti..."


Gostovanje Mopz VINOGRAD iz Vrtovina pri Kulturnem društvu Slovencev dr. France Prešeren Šibenik - ŽPZ »Prešernovke«


MoPZ Vinograd v Trogirju
MoPZ Vinograd v Trogirju
Deli:
Ženski pevski zbor "Prešernovke" Šibenik, pod vodstvom Danke Oreb Jajac, je gostoval v Sloveniji v Vrtovinu na prireditvi PRIMORSKA POJE 2015. Njihova predsednica gospa Karmen Donđivić  ima korenine v sosednjem kraju v Dobravljah in je takoj navezala stike z predsednikom MoPZ Vinograd iz Vrtovina. Tako smo se na njihovo povabilo za gostovanje v Šibeniku odzvali in izkoristili prijetno s koristnim že maja meseca. 
"Prešernovke" in "Vinograd" so s svojim repertoarom slovenskih in dalmatinskih pesmi razveselili udeležence koncerta. Na koncu pa skupaj zapeli slovensko pesem "Sem pevec in peti mi je vse na sveti..." Antona Foerstera, ki je bil slovesnki skladateljin dirigent česškega rodu. Koncerta so se udeležili tamkaj živeči Slovenci, pa seveda tudi domačini. Prijetno druženje smo nadaljevali v društvenih prostorih, kjer so naši rojaki in gostitelji poskrbeli za topel sprejem in prijazno pogostitev. Še dolgo po našem odhodu je v njihovih prostorih in srcih odmevala slovenska pesem, na naše veliko začudenje koliko slovenskih pesmi znajo dekleta zapeti.
Pot nas je drugi dan vodila na vožnjo z ladjo po Kornatih z nepozabnim ribjim piknikom. V okviru Kornatov je območje na 220 km² z 89 otoki in otočki razglašeno za Narodni park Kornati. Sestavlja ga 89 otokov in otočkov. Od celotne površine parka je četrtina kopno, ostalo pa je morski ekosistem. Ni manjkalo številnih zalivov, otokov, čeri in seveda obilo modrega morja, med številnimi »biseri« narodnega parka Kornati. Na ladji smo imeli čas za fotografiranje in sončenje. Vožnjo je popestril naš Denis z igranjem na harmoniko, pevci pa s petjem. 
Vožnjo smo drugi dan nadaljevali do narodnega parka Slapovi Krke, sprehodili smo se  okoli kompleksa slapov in in ogledali etnološki muzej, naredili nekaj fotografij in se nadihali svežega zraka. Sledil je ogled Trogirja, ki  leži na manjšem otočku med otokom Čiovo in kopnim. Del mesta na severni obali pri ladjedelnici, je povezan s premičnim mostom z delom mesta zgrajenim na umetnem otoku. Trogir tvorijo čudovita obala, tako imenovani škoj (ital. scoglio, greben) nešteto otokov in otočkov, lepo modro morje in sonce. Zato je Trogir nepogrešljiva jadranska turistična znamenitost.
Spomini na Slovence v Šibeniku, dalmatinska pesem so nepozabni, prelepi, čudoviti vtisi  zbrani na fotografijah.Hvala ŽPZ »Prešernovke« za topel, nepozaben večer.
Na svidenje še kdaj!
Nevenka G.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 183
Izšla: 27.01.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 23 24 25 26 27 28 1 2 3 4
23.02.2017
Danes ni dogodkov.
25.02.2017 | Kultura
Ilustracije treh
28.02.2017 | Umetnost
Zimske počitniške delavnice v Pilonovi galeriji
28.02.2017 | Tečaji in delavnice
Excel za osnovno vodenje financ
28.02.2017 | Družabni dogodki
Disco večer – ples v maskah, DJ Janko
24.02.2017 | Kultura
MOSTOVA ČITALNICA V PILONOVI GALERIJI: PRGIŠČE BESED
24.02.2017 | Družabni dogodki
Koncert skupin: Shallov (AZ) + Koromač (SLO
25.02.2017 | Kultura
Ilustracije treh
28.02.2017 | Umetnost
Zimske počitniške delavnice v Pilonovi galeriji
28.02.2017 | Tečaji in delavnice
Excel za osnovno vodenje financ

Bodite prvi pri oddaji mnenja.