Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
12°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Radiu neprijazni Elvis Jackson


UMETNOST

| |
28.04.2015      13:28
A A

Radiu neprijazni Elvis Jackson


Naslov petega albuma primorsko štajerskega punk rock kvarteta Elvis Jackson, Radio unfriendly, (radijskim postajam neprijazni), je svojevrsten odgovor na govorance radijskih moderatorjev, ki so ob predvajanju skladb s predhodnika Against the gravity in EP-ja Window, radi navrgli, sedaj so Elvisi končno radijskim postajam in predvsem poslušalstvu le teh prijazni.


Deli:

In priznati moram, da sem se že ustrašil in obenem spraševal le kam se bo glasbena pot četvorke, ki je znana po svojih nepredvidljivih glasbenih preobratih in prebliskih v nadalje odvijala. V mesecu februarju Radio Koper v oddaji Radio Live gosti EJ, ki v koncertnem setu poleg starejših skladb, premierno predstavijo tudi noviteto Any place to go,  z le to napovedo skorajšnji izid novega albuma Radio unfriendly, ki nekako nakaže smer v katero naj bi se razvijala glasbena zgodba, stari pregovor pravi, da ni za hvaliti dneva pred nočjo sem si dejal, počakajmo do izida celotnega albuma. In 16. marca je bilo vse jasno, EJ so se vrnili takšni, kot jih imam(o) radi, dvanajst skladb v  melodično drveči  punk rockovski maniri je podkrepljenih s hardcore prevrati, metalskimi solacijami in žagarijo ter prepoznavnega Budinega melodičnega vokalnega veziva, ki nam podaja zgode in nezgode v katerih se najde prav vsakdo izmed nas, je neposreden  desant na naša ušesa. Ciglo na gas, bi djali

Novi album Radio unfriendly so EJ že predstavili na treh zaporednih koncertih, 25. marca na osrednjem promocijskem koncertu v ljubljanskem Kinu Šiška, kjer so presenetili in navdušili z dve in pol urnim nepozabnim nastopom na katerem so odigrali celoten opus skladb z novega albuma in železni repertoar iz minulega več kot petnajstletnega ustvarjalnega obdobja, sledila sta še punk rockovska desanta na mariborski ŠTUK in domačo postojanko novogoriško Mostovno, za ogrevanje publike so poskrbeli madžarski zajebanti Subscribe s katerimi so EJ pred leti odre deli na koncertih po Madžarski.

Skladbe za novi album so EJ posneli pod budnim ušesom Roka Podbevška v studiu na Metelkovi v Ljubljani, za miks je poskrbel priznani nemški producent in tehnik Arne Neurand, znan po delu s skupinami kot sta Guano Apes in Subway to Sally, mastreing pa je delo Janeza Križaja, ki je svojega časa soustvarjal s kultno elektro pop zasedbo Videosex, naslovnica in grafični design je delo gurujev designa Ajax, fotografije pa je posnela Nataša Urbančič, izšel pa je v samozaložbi, pri Društvu Elvis Jackson.

Več kot splačalo se je čakati pa čeprav, »dolgih šest let«, ki so minila relativno hitro.

Na www.elvisjackson.com, pa se da izvedeti o nadaljnjih akcijah naših Elvisov in Jacksonov.

Tekst: Ksimeroni, foto:Arhiv EJ
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran

Bodite prvi pri oddaji mnenja.