Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno, le v vzhodni in deloma osrednji Sloveniji bo več oblačnosti, ponekod bodo možne tudi krajevne padavine.
13°C | 25°C
petek, 26.05.2017
10°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 28°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Preobleke iz Križa na ogled v galeriji


KULTURA

| |
19.12.2012      6:55
A A

Preobleke iz Križa na ogled v galeriji


V Pilonovi galeriji so odprli razstavo del, ki so nastala na 10. mednarodnem fotografskem srečanju Castrumfoto.


Udeleženci jubilejne kolonije – foto Polona Ipavec
Udeleženci jubilejne kolonije – foto Polona Ipavec
Deli:

Na jubilejnem 10. mednarodnem fotografskem srečanju CastrumFoto, ki se je odvijalo v Vipavskem Križu med 29. junijem in 1. julijem 2012, je sodelovalo enajst ustvarjalk in ustvarjalcev: Egon Bajt, Primož Brecelj, Nataša Košmerl, Andrej Perko, Polona Perko, Borut Peterlin, Katja Pintar, Bojan Radovič in Sašo Vrabič iz Slovenije ter Lorella Klun in Roberto Kusterle iz Italije. Avtorji in avtorice so ustvarjali na temo Preobleka, ki jo je določil organizator srečanja.

Fotografsko srečanje CastrumFoto, ki poteka pod okriljem Pilonove galerije Ajdovščina, je namenjeno izmenjavi teoretskih mnenj in fotografskih izkušenj med povabljenimi ustvarjalci. Prav zato Primož Brecelj (na fotografiji skrajno desno), pobudnik in organizator srečanja, vsako leto povabi ustvarjalce in ustvarjalke, ki zagovarjajo raznolike slogovne pristope in pripadajo različnim generacijam. Fotografi in fotografinje so nastanjeni na domačiji Andreje in Andreja Perka v Vipavskem Križu, ki nudi ustvarjalcem kreativni ambient. Domači in tuji avtorji med tridnevnim ustvarjalnim druženjem spoznajo tudi Vipavsko dolino in njeno naravno ter kulturno dediščino.

K temi letošnjega srečanja Preobleka, ki je izjemno široka in mnogopomenska, pristopajo ustvarjalci in ustvarjalke z različnih pozicij. Med njimi so namreč tako mednarodno uveljavljeni fotografi in ustvarjalci, ki se ukvarjajo tudi z drugimi oblikami umetniškega izražanja, kot avtorji mlajše generacije, ki šele zaključujejo študij fotografije. Razstavljena dela zato kažejo raznolike vsebinske, oblikovne in estetske pristope, v grobem pa jih lahko strnemo v dva sklopa. Posamezni fotografi se tematike lotevajo v kontekstu avtorefleksije fotografskega medija, ki obsega raziskovanje značilnosti, kvalitet in materialnih določil fotografije. V drugi, obsežnejši segment pa sodijo tista dela, ki izhajajo iz simboličnega pomena naslovne besede in obravnavajo preobleko v kontekstu spreminjanja človekove vizualne podobe, njegove identitete in zgodovine v različnih dobesednih in prenesenih pomenih.

Razstava, ob kateri je izšel katalog z besedilom Nataše Kovšca in reprodukcijami nastalih del, bo v Pilonovi galeriji Ajdovščina na ogled do 13. januarja 2013.

 

Maja Marinkovska

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 186
Izšla: 26.04.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.