Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.10.2016

jasno
Zvečer bodo krajevne plohe povsod ponehale. Noč bo večinoma oblačna, le na Primorskem bo deloma jasno. Burja se bo nekoliko okrepila.
10°C | 18°C
petek, 28.10.2016
4°C | 19°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 20°C
nedelja, 30.10.2016
6°C | 20°C
ponedeljek, 31.10.2016
6°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

'Pomlad v Ajdovščini' drugič


KULTURA, TURIZEM

| |
21.04.2016      14:48
A A

'Pomlad v Ajdovščini' drugič


Dobre izkušnje z lansko premierno izvedbo mednarodnega festivala zborovske glasbe 'Pomlad v Ajdovščini' so organizatorja - moški zbor Srečko Kosovel iz Ajdovščine vzpodbudile, da v Vipavsko dolino letos povabijo še več zborov. Koncertna večera bosta dva, 14. maja v Vipavskem Križu s posvetnim programom in 15. maja v cerkvi Logu z naborom sakralne glasbe.


Deli:

Lani so kosovelovci v goste povabili ženski pevski zbor Cantica Bohemica iz Litoměřic na Češkem in žensko klapo Luka z Reke na Hrvaškem, na drugem koncerti v Logu pa se jim je pridružil še komorni zbor Ipavska. Letos pa so udeležbo že potrdili mešani pevski zbor iz Mariana del Friuli Corale Renato Portelli, ženski zbor Rož iz avstrijske Koroške, ženski zbor Grudnove Šmikle iz Železnikov ter moška skupina Nonet Brda iz Goriških Brd, morda pa se pridruži še kakšna zasedba. Uvodna nastopa (po tri pesmi) bo imel seveda domači zbor.

Lani so posvetni program zbori odpeli v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini, tokrat pa so se odločili za nastop na prostem – v ozaljšanem Vipavskem Križu. Gre sicer za pogumno odločitev, saj 14. maja goduje zadnji od ledenih mož, vendar je 'zmagal' poseben čar, ki ga nudi grajsko obzidje in prenovljeno mestece. Tudi božjepotna cerkev Marije tolažnice žalostnih v Logu pri Vipavi, deveta največja cerkev v Sloveniji, ima v svoji notranjosti marsikaj zanimivega, nasploh pa omogoča nastope večjih sestavov (na fotografiji Marka C. Ščeka).

Ne gre spregledati ambicij, da se tudi v Vipavski dolini zaseje 'kulturni' turizem. Osnova je odlična - samo v vipavski in ajdovski občini stalno deluje blizu 20 pevskih sestavov, Vipavska dolina pa velja za pravo zakladnico zborovskega petja in kovnico odličnih pevcev, ki so izšli iz pevskih zborov.

ep

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.