Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
2°C | 6°C
petek, 20.01.2017
-2°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-5°C | 11°C
nedelja, 22.01.2017
-3°C | 11°C
ponedeljek, 23.01.2017
-2°C | 12°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Poletna baletna šola 2014


KULTURA

| |
15.07.2014      9:22
A A

Poletna baletna šola 2014


Plesno gledališko društvo 'Primabalerina' iz Ajdovščine letos že četrtič prireja poletno baletno šolo. Letos so se odločili, da poletno šolo izpeljejo v Novi Gorici in v Ajdovščini in sicer med 18. in 25. avgustom v dopoldanskem času.


Deli:

Poletna šola je namenjena vsem ljubiteljem plesa in baleta od 6. do 20. leta. Udeleženci bodo poletno baletno šolo zaključili z baletno pravljično predstavo za otroke 'Potovanje v svet pravljic', ki se bo odvijala v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini in na poletnem odru prenovljenega Bevkovega trga v Novi Gorici. Projekt je vključen tudi v plesno poletje v Novi Gorici.

Udeleženke poletne šole bodo spoznavale in/ali nadgrajevale svoje znanje v osnovah baleta (udeleženke z manjšim obsegom znanja), baletnih vajah za krepitev mišic, kondicijskih vajah, vajah na špicah (udeleženke z večjim obsegom znanja) … V plesnih delavnicah se bodo naučile plesa in osnov artistizma na odru za zaključno baletno pravljično predstavo. Na nastopih bodo skozi ples širši publiki prikazale rezultate prijetne in koristne poletne baletne šole.

Poletna šola bo potekala prve tri dni v Novi Gorici, nato tri dni v Ajdovščini. Predzadnji in zadnji dan sta namenjena nastopu.
Primabalerina organizira poletno šolo v sodelovanju Glasbeno šolo Vinka Vodopivca Ajdovščina,  Glasbeno šolo Nova Gorica in ter Mestno občino Nova Gorica.
Elizaveta Galić


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.