Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
5°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
7°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
3°C | 14°C
petek, 03.03.2017
2°C | 14°C
sobota, 04.03.2017
5°C | 16°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 9h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
5°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pod modrim nebom – tudi deveto leto


DRUŠTVA, UMETNOST

| |
30.06.2015      15:53
A A

Pod modrim nebom – tudi deveto leto


Poletno srečanje pevskih in ostalih društev včlanjenih v Zvezo kulturnih društev Ajdovščina imenovano »Pod modrim nebom«, ki je nastalo pred devetimi leti kot nekakšen protest na rušenje kulturnega doma v Ajdovščini, je poleg opominjanja na nujnost kulturnega hrama v Ajdovščini, preraslo v pomemben kulturni dogodek, ki se ga udeleži vsako leto več kulturnih društev. Zaradi zanimanja društev dogodek organizira vsako leto drugo društvo v svojem kraju. Letos se je za organizacijo potrudil pevski zbor Vinograd v Vrtovinu.


Deli:

V soboto, 21. Junija, se je tako v Vrtovinu zbralo kar dvanajst društev, ki so s tem srečanjem želeli zaključiti sezono pred poletnimi počitnicami, ko si bodo nabrali nove energije za nadaljnje ustvarjalno delo v jeseni. Poleg društva POC – zagnanih ustvarjalk pravih umetnin iz gline, ki so naše stalne spremljevalke in nas vsako leto znova presenetijo s pravimi umetniškimi izdelki na svoji razstavi, sta nas tudi letos v smeh spravila člana dramske skupine Zarja, Tinca in Miha s kratko, a duhovito in s srcem zaigrano, šaljivo igrico »Ženitni oglas«. Svoj prispevek k sproščenem in prijateljskem vzdušju je dodalo še enajst pevskih sestavov, ki so zapeli vsak po dve pesmi. Svoje pevsko znanje, ki je na zelo zavidljivem kakovostnem nivoju so nam predstavili: Moški pevski zbor Janez Svetokriški  Vipavski Križ,  Ženski pevski zbor Večernica Ajdovščina, Moški pevski zbor Vinograd Vrtovin,  Pevska skupina Zarja pri Društvu upokojencev Ajdovščina,  Mešani pevski zbor Primorje Ajdovščina,  Oktet Sotočje Črniče, Oktet Castrum Ajdovščina, Kvintet Anike Črniče, Moški pevski zbor Napev Batuje, Komorni zbor Plejade Ajdovščina in Moški pevski zbor Srečko Kosovel Ajdovščina.

Kljub dopoldanskemu deževju, se je popoldan razjasnilo in prireditev je res potekala pod modrim nebom. Žal pa je tudi temperatura padla, tako, da nas je kar malo zeblo. Prav zato gre iskrena zahvala vsem udeležencem, ki so s svojo prisotnostjo dokazali, da pestro predvsem pa številčno kulturno dogajanje v občini resnično potrebuje in zasluži svoje prostore. Veseli smo, da so prireditev »Pod modrim nebom« vzeli za svojo. Največja zahvala pa gre neutrudnim domačinom, fantom pevskega zbora Vinograd in krajevni skupnosti Vrtovin, ki so se resnično potrudili, da smo se vsi v Vrtovinu prijetno počutili. Naše druženje pa nadaljevali še po prireditvi v dvorani krajevne skupnosti, ob njokih z golažem, rujni kapljici in sproščenem klepetu. Nasvidenje prihodnje leto v juniju, ko se bomo zbrali…, morda v prenovljenem Vipavskem Križu.

Marjan Krpan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!