Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bodo padavine od zahoda ponehale, najkasneje v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo. Na severozahodu bo ostalo bolj oblačno, v zahodni in ponekod v severni Sloveniji se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Zapihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 18°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Otvoritev razstave Samooskrba Ljudske ......


KULTURA

| |
02.09.2014      13:53
A A

Otvoritev razstave Samooskrba Ljudske univerze Ajdovščina


Ljudska univerza Ajdovščina je v četrtek, 28. avgusta, z razstavo Samooskrba v Frnaži v Novi Gorici zaokrožila program 'Spodbujanje neaktivnih oseb, ki so dalj časa oddaljene od trga dela, za njihovo vrnitev oziroma ponovni vstop na trg dela s poglobljeno individualno in skupinsko obravnavo'. Namenjen je osebam, ki so oddaljene od trga dela in niso prijavljene v evidenci brezposelnih oseb pri Zavodu Republike Slovenije za zaposlovanje. Operacijo delno financira EU iz sredstev Evropskega socialnega sklada.


Deli:

Na razstavi se je vila rdeča nit – narava, samooskrba, pridelava zelišč, razvijanje spretnosti in hobijev. Udeleženci so se predstavili z glinenimi izdelki, nastalimi na delavnicah, ki jih je vodila kiparka Nika Šimac ter tematskimi fotografijami, nastalimi pod mentorstvom Petra Mrharja. Pod mentorstvom slikarja Petra Mignozzija pa so odkrivali, kakšno vlogo imajo zelišča pri razstrupljanju in čiščenju telesa.

Vodja programa, Alenka Magajne, je skozi štiri module spremljala skupino. Glavni poudarek je bil na krepitvi moči, »saj sami vemo, da brez smisla in notranje moči težko pripravimo kogarkoli, da bi naredil kakšen korak k zaposlitvi, ipd,« je pojasnila Alenka. Poleg tega so pozornost namenili opismenjevanju in pridobivanju ključnih kompetenc ter telesni aktivnosti, saj se velika večina udeležencev premalo giba. V program so zato vključili gibanje, praktično delo ter socializacijo. »Zavedali smo se, da bodo udeleženci želeli ostati aktivni tudi, ko prenehamo z našim programom, zato smo jim skušali predstaviti čim več institucij v lokalnem okolju, kjer je mogoče aktivno preživeti prosti čas,« je še dodala. Teme programa se prilagajajo udeležencem, njihovim željam in potrebam, tako so udeleženci izrazili željo po spoznavanju zelišč.

Posebno vzdušje so na razstavi ustvarili udeleženci sami, s predstavitvijo pesmi in zgodb, ki so jih pod okriljem Ljudske univerze Ajdovščina zlili na papir v tri avtorska dela. Ljubo Divljak je košček svoje življenjske zgodbe delil v knjigi Hamovi šotori, Milan Vujaković pa s pravljico Škratenburg – Paralelni svet. Vsi skupaj, z obiskovalci vred, so zapeli pesem, ki je nastala v uricah druženja skozi delavnice. Matej Faganel, prava pesniška duša, pa je v zbirki pesmi Leta teko skozi čas odstrnil plasti človeške duše in svoje tenkočutno dojemanje življenja, ki ga je pospremil s kitarsko spremljavo.

Razstava je obiskovalce potegnila v svet, ki ga prevečkrat zapostavljamo in potiskamo ob stran. Na ogled bo do 10. septembra 2014.

Nives Derman
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran

Bodite prvi pri oddaji mnenja.