Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Po nekaterih kotlinah bo nastala megla. Burja na Primorskem bo slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -14 do -9, ob morju ter ponekod v Vipavski dolini okoli -2 stopinji C.
-5°C | 10°C
nedelja, 22.01.2017
-2°C | 8°C
ponedeljek, 23.01.2017
-4°C | 13°C
torek, 24.01.2017
-2°C | 8°C
sreda, 25.01.2017
-1°C | 7°C
Opozorila
Petek, 20.1.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

MPZ OŠ Danila Lokarja poje 40 let


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, DOGODKI

| |
15.11.2013      13:51
A A

MPZ OŠ Danila Lokarja poje 40 let


Sredi oktobra je v cerkvi Marije Tolažnice žalostnih v Logu pri Vipavi Mladinski pevski zbor Osnovne šole Danila Lokarja s slavnostnim koncertom praznoval štirideset let prepevanja pod vodstvom zborovodkinje Marinke Šuštar.


Vladimir Bačič in Marinka Šuštar
Vladimir Bačič in Marinka Šuštar
Deli:
Zbor, ki je prejel številne zlate in srebrne plakete na domačih in tujih tekmovanjih,  mnoga posebna priznanja za izvedbe skladb, izdal šest zgoščenk, krstno izvedel mnoge skladbe, petnajstkrat ponesel slovensko pesem v tujino, prepeval z  Orkestrom Slovenske filharmonije, prepeval pred vsemi slovenskimi predsedniki in mnogimi znanimi osebnostmi iz kulturnega sveta ter izvedel mnoge zanimive projekte s plesom in igro, je pozdravila nabito polna loška cerkev, ki je z navdušenjem spremljala ubrano prepevanje zbora.

Triindvajset skladb, raznolikih, zanimivih, zahtevnih in zabavnih, je bil velik zalogaj za mlade pevce in pianistko Meto Červ. A svoj koncert so odpeli profesionalno. Zliti glasovi, intonančna točnost in prepričljiva interpretacija so očarali številno publiko. Glasbenim elementom so pri mnogih skladbah dodali koreografijo, čarobnost pa sta prispevala tudi svetloba in ambient.

Program je bil razdeljen v tri sklope. V prvem, predvsem sakralnem, so bile skladbe iz krščanske tradicije v latinščini, iz afroameriške spiritualne glasbe v angleščini in ljudske, slovenske tradicije. Poslušalce sta očarali zlasti dve, devetglasna Močnikova Veni, Creator Spiritus, ki je bila napisana prav za ajdovski zbor, v njej je bila solistka Maja Bratina, in preprosta, pretresljiva, ljudska, epska pesem s Tolminske, Riba Faronika, s solistoma Marinko Šuštar in Anžetom Peganom.

V drugem sklopu koncerta smo slišali skladbe v slovenščini, med njimi triglasno, samo vokalno Življenje Damjana Močnika, uglasbeno na čudovito besedilo Nika Grafenauerja. S prenosom sporočila zadnje skladbe drugega dela, »da bi človek spet človeka spoštoval«, so se pevci tudi dejansko dotaknili poslušalcev v prostoru. In sledilo je presenečenje. Ganljivo. Iz vseh strani so prihajali nekdanji pevci, na desetine se jih je postavilo pred poslušalce, h klavirju se je usedla pianistka Andreja Kosmač, tudi nekdanja pevka, in pod vodstvom Petre Habjanič so zapeli tri skladbe.

Četrto, triglasno priredbo Lennonove Imagine, pa je dirigirala Marinka Šuštar. Ubrano in navdušeno prepevanje pevcev in pevk, starih od šestnajst do triinpetdeset let, je pokazalo, da je seme, zasajeno v otroštvu, vzkalilo. To je dokazal tudi nekdanji pevec, sedaj baritonist Marko Kete z izvedbo samospeva Benjamina Ipavca.

Zadnji del koncerta je bil sodoben, mladosten, globalen, kot sta napovedali  voditeljici, nekdanji pevki, Tjaša Hrobat in Eva Furlan. Solistki Tina Bolko in Manca Jež sta imenitno in samozavestno odpeli svoj solo part v pop skladbah.

Sledile so čestitke ravnatelja Vladimirja Bačiča in zahvala zborovodkinje vsem, ki so v vseh letih sodelovali z zborom.

Slavnostni koncert, ki je bil tudi slovo zborovodkinje Marinke Šuštar, se je čustveno dotaknil prav vseh poslušalcev in še dolgo odmeval v njihovih srcih. Zaključili so ga sedanji in nekdanji pevci skupaj s pesmijo o prijateljstvu.

Damjana Dolenc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.